Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezekkel az 7. év végi jegyekke...

Namelessgirl kérdése:

Ezekkel az 7. év végi jegyekkel felvesznek a DLSB-be?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok és jövőre a DLSB-be szeretnék jelentkezni mert nagyon megtetszett de nem tudom hogy elég e hozzá az átlagom. A fontosabb tantárgyakból ilyenek a jegyeim:

Történelem - 3

Angol - 5

Matek - 3

Választott természettantárgy (Biológia) - 4

Magyar Nyelvtan, Irodalom - 4,4

Jövőre még szeretnék javítani, de ez eddig elég?



2018. jún. 13. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mi az a DLSB??
2018. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium ahova szeretnék jelentkezni
2018. jún. 13. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha jó lesz a központi

írásbelid

2018. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán felvesznek, de azért biológiából inkább hajts az 5-ösre, főleg ha te választottad, illetve mondjuk matekból is jobb lenne a 4-es.
2018. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarsz idejönni? :D Angolból jó a suli, ez tény, biztos angol tudással mennek el az emberek. De ha véletlenül majd nem humán irányba szeretnél terelődni, hanem inkább a reál szakok vonzanak (most még nem tudhatod), akkor jó nagy érvágás... Iszonyú kevesen vannak itt már jó tanárok. Sajnos idén is elmentek ketten, és el fognak menni még páran, egyszerűen már nem ez a legjobb iskola, és kész... :( Én imádtam itt lenni, de évről-évre csökkent a színvonal, és ez a következő évfolyamokon is látszik, és magamon is tapasztaltam. Mellette pedig kvázi feleslegesen elveszik az életed, mert mire az érettségiig eljutsz, mindent elfelejtesz, hacsak nem vagy kivételes tehetség vagy hihetetlenül szorgalmas diák. Rettenet, mennyi felesleges dologgal tömték az agyunkat, és konkrétan érettségizek, és úgy érzem, nem tudok semmit, hiába jártam be, jegyzeteltem, éjszakáztam.

Amit mellette tudok mondani, hogy a közösség, a kolesz tényleg jó (bár a vezetőség sikeresen elkezdett ezekbe is beleszólni), illetve van pár tanár, akiket ha kifogsz, azért szebbé teszik az 5 évet. Töri pl. kivételesen jó, ha ahhoz a tanárhoz kerülsz, illetve a biosztanárunk is egy gyémánt, tényleg, imádom. De a többi.... olyan kétesélyes minden, hogy csak na. :/ Én végeztem, de van bennem tüske bőven, és nem jönnék már ide ezek tudatában jövőre. Ha megint visszamehetnék 2013-ba, akkor még talán, mert akkor még a fél tanári kar nem volt lecserélve, és nekem sokkal többet adott az első 2-3 év, mint az utolsó 2, ami mondjuk igazán számít a felvételihez... tényleg jól gondold át.

De amúgy bőven felvesznek, írsz egy 60-70 pontos felvételit, meg jövőre javítasz matekból, töriből egy négyesre, akkor lazán...

2018. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az előző évek alapján, ha ezekhez a jegyekhez írsz egy 80 pontos felvételit, akkor már lesz esélyed!:)
2018. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!