Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen laptopot érdemes venni...

Milyen laptopot érdemes venni egyetemre, informatikai szakokra?

Figyelt kérdés

Oda kell figyelni valamire az ilyen célú laptopoknál, vagy elég ha csak veszek egy normális, jó minőségűt? Az "ilyen célú" alatt elsősorban a programozást értem, meg nyilván az általános dolgokat, amiket számítógépen csinál az ember (netezés, zene, videók, esetleg játék). 200-250 ezret szánnék rá.


Illetve ehhez kapcsolódó kérdés: A gyakorlati órákon tud biztosítani az egyetem gépeket?



2018. jún. 13. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Igazából ez informatika szak válogatja, valahol szimplán elég egy normál laptop, de valahol ahol majdan a tanulmányaidhoz kellően kelleni fog az erősebb laptop.

Hova mész, milyen szakra és merrefele szeretnél orientálodni?

2018. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsőhelyen a gazdasági informatikát jelöltem meg. Orientálódni még nem tudok, gondolom ha majd belekezdek lesznek dolgok amik jobban érdekelnek és akkor nyilván afelé.
2018. jún. 13. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerek minden egyetemet, de szerintem a gyakorlati órák gépes teremben vannak, amihez szükséges.


Az egyetemi szintű programozáshoz elég egy erősebb gép, de nem kell hozzá erőmű. (Persze vannak speciálisabb programozási területek, amihez kellhet, erre utalt az előző válaszoló is, de szerintem első pár évben nem lesz még ilyen.) 200-250-ért szerintem már jó minőségűeket lehet találni. Én személy szerint Asus (ilyenem van), Dell, HP és Lenovo márkákat szoktam ajánlani, de tapasztalatom csak az elsővel van.


Az "esetleg játék" tudja kicsit megdobni a dolgot, mert ahhoz - függően attól, hogy milyen - kellhet már erősebb gép is. De csak a programozáshoz nem fontos szerintem.

2018. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még azt szeretném megkérdezni, hogy a Windows 10 64 bit-es op. rendszeren elfut minden program amivel majd dolgoznunk kell? Ahogy nézegettem a laptopokat amelyiken már van op. rendszer az mind ilyen.
2018. jún. 14. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, főleg hogy ma már 4gb ram alatt vagy azzal nem lehet kibírni már netezesre sem.

HP-t semmiképpen ,Lenovot meggondolva ajánlanék.

2018. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Le van értékelve a 128GB-os MacBook Air 280K-ra, nem mai modell, de zökkenőmentesen ketyereg. Ha meg azt gondolod, hogy túlárazott xar stb. akkor meg vegyél Lenovo Gamer laptopot, azzal játszani is tudsz és jól is néz ki.
2018. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Acer Swift 1 (fémházas) már elegendő, amit már egyébként 140-150 körül lehet kapni, és minőségi főleg ebben az árban. Énis ezt használok és még nem volt probléma az erejével. De az általad rá szánt összegből akár egy nagyobb testvér, Acer Swift 3 is kijön, ami már bőven jó.


Op rendszernek szerintem sokkal kedvezőbb és nyíltabb lenne a Windows, én nem bajlódnék Macbook-okkal.

2018. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől lenne "nyitottabb" a windows (hacsak nem a kártevők, vírusok felé, mert arra tényleg). Viszont a Mac OS alatt egy rendes unix dolgozik, ami alapvetően sokkal jobban kézre áll; nem is beszélve arról, hogy a Mac nem lassul be évek múltán se, és olyan felhasználói élményt ad, amit egy 140-150 ezres laptop soha nem fog. Ha ráköltesz a windowsos laptopra is minimum 300 ezret, akkor abból is versenyképesebb gép lesz...


A fő gondok persze ott kezdődnek, amikor a Kérdező kitalálja, hogy szeretné kipróbálni a Swift nyelvet, vagy iPhone appokat fabrikálni, és kellene alá egy Mac de nem lesz.

2018. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!