Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány levelezőn jogász...

Pázmány levelezőn jogász szak? Vélemények?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mennyiben eltérő a nappali a levelező képzéstől? Milyenek a diákok stb. Akik oda jártak, tapasztalatok, vélemények? Bármi érdekelne:)

2018. jún. 14. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nappalis vagyok Pázmányon de én ezt a levelező jogászképzést - másod diploma kivételével - mindenhol úgy ahogy van elkaszálnám. Jó párszor vizsgáztam levelezősökkel és annyira alapvető dolgokat nem tudtak, hogy valami siralmas. Nem lehet egy vagy két napba belesűríteni azt amit mi öt nap alatt tanulunk.
2018. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek alapján, érdemesebb lenne újra érettségizni, vagy az igazgatásügyi igazgatásról félévkor átjelentkezni?
2018. jún. 16. 19:33
 3/10 A kérdező kommentje:
*igazságügyi -elnézést, elírtam
2018. jún. 16. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Levelezőt azoknak találták ki akiknek vagy már van egy diplomája és dolgoznak valahol és csak ritkán érnek rá vagy kell a munkahelyi előremenetlbe és már nagyjából vágják mi az a jog és szintén ritkábban érnek rá. Ha most érettségiztél nem rég szerintem a levelezőt fejeltsd el mert nem lesz versenyképes tudásod.

Igigről egy félév után nem tudsz jogászra átjelentkezni csak tavaszi félévben. Szóval vagy végezd el az igiget és utána a jogászt (elfogadják a tárgyaid és rövidebb lesz a képzés) vagy új érettségi és jogász szak. Annak én nem látom értelmét, hogy most elmész igigre és utána két félév után jogászra. Előrébb nem leszel viszont elment egy éved.

2018. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igigről mennyi eséllyel vesznek át? Az a helyzet, hogy baromira elcsesztem az érettségit, viszont a szüleim nem hagynák hogy itthon maradjak, szóval valamire mennem kell.
2018. jún. 17. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Önköltségesre szinte biztos, hogy átvesznek. Államiról szerintem ne is álmodj mert ha ott üresedés van az önköltséges jogász szakosok közül sorolnak át államira embereket.
2018. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy igigről nem vehetnek át jogász szakra. Akkor ez nem igaz? Köszönöm a segítségedet!
2018. jún. 17. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy újra be kell adni a felvételit és felvételizni kell, ha elég pontod van a jogász szakhoz (akár állami vagy önköltséges) akkor felvesznek. De mivel más szak és nem jogász szakon vagy kell újrafelvételizni, ha jogot tanulnál csak más egyetemen és át akarnál menni, elég lenne kérelmezni de így szerintem nem elég.
2018. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"(2) Az Egyetem valamely szakán tanulmányokat folytató hallgató – hallgatói jogviszonyának fennállása alatt – legalább egy félév teljesítését követően átvételét kérheti az Egyetem valamely más – azonos képzési területhez tartozó – szakára (szakváltás)." TVSZ 23. paragrafus


Ilyen kérelmet viszont csak tavaszi félévben lehet benyújtani. Szerintem ha igigről mész át, februárban jelentkezz felvin jogászra, ha meg van a pontszámod. Az a biztosabb.

2018. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bakos G. Bence válasza:
Na mi lett?
2019. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!