Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetememen nem vehetek...

Az egyetememen nem vehetek fel a mintatanterv alapján későbbi félévekre kiosztott tárgyakat. Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés
Megbuktam egy tárgyból és szépen eltrveztem, hogy két félévvel későbbi félévből veszek fel tárgyat, de közölték velem, h a mintatanterv előre felé lehatárolja a tárgyakat. Ez mindenhol így van?
2018. jún. 14. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol, én második félévben már egy 4. féléves tárgyat is bevállaltam és teljesítettem. Nem ráépülős a dolog véletlenül?
2018. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A mintatanterv csak egy iránymutatás, nem kötelező. Ha nem ráépülős tárgyról van szó, akkor felveheted.

Én jogi foszkot végeztem, most jogász szakon vagyok másodéves, de harmad és negyedéves tárgyakat is csinálok, mert a foszk miatt befogadtak egy csomó tárgyat (előkövetelményesket).

2018. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is volt ilyen tanár, aki nem engedte. 4. féléves kurzust nem engedett felvenni elsőéveseknek (attól függetlenül, hogy nem volt a kurzusnak előfeltétele). Azzal magyarázta, hogy nem akarja, hogy ezzel a kurzussal pótolják az esetleges kredithiányukat a hallgatók, hogy aztán félév közben jöjjenek rá, hogy ez nem egy tölteléktantárgy, amit egy beadandóval lehet teljesíteni. Mert a tapasztalatai alapján ennek csak az az eredménye, hogy a kurzus statisztikája romlik és több lesz a bukdácsoló. Végülis ezt a részét is meg lehet érteni a dolognak.
2018. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általános érvényű ilyen szabály nincs, nálunk a faktoknál volt, hogy ha nagy volt a túljelentkezés, akkor szakirányra / évfolyamra / valamilyen más tantárgy eredményére vagy ezek közül többre szűkítették, a többiekkel leadatták a tárgyat.
2018. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!