Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesíthető az összes középsz...

Teljesíthető az összes középszintű érettségi 90% fölé, ha valaki elég szorgalmas és emellett nem buta?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
2018. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

A matekban esetleg meg tudnak fogni egy bonyolultabb feladattal,és már ugrik is 10 pontod + apróságokon elcsúszol néhány pontot.

A nyelvek,a töri és a magyar...könnyen megszerzed 90% felett :)

2018. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha középszintből mész, sok dolog a tanártól függ.

Mindig is imádtam a magyart, színjeles voltam belőle, viszont utolsó évre kaptam egy olyan szadista tanárt, aki abban lelte örömét, hogy jól lehúzzon mindenkit. Sikerült lerontania az év végi jegyeket négyesre, nem mellesleg az érettségit is elég vaskalaposan javította.

Csak a megoldókulcs ban szereplő megoldásokat volt hajlandó elfogadni azoknál a kérdéseknél is, hogy “fejtsd ki a véleményed”.

Van egy barátnőm, aki meg örömmel mesélte, hogy nekik mennyire jófej tanáruk van, és nem csak a megoldókulcsban írt közhely hülyeségeket fogadja el, hanem minden releváns önálló gondolatot.

Így neki 90, nekem pedig 70 pontos lett az írásbelim. Kíváncsi vagyok,a szóbelin mennyivel sikerül feljavítanom, de szerintem az ötös már ugrott.

Tehát...nagyrészt ez a javító tanárom múlik. Mert ha felkészülsz alaposan, végig tanultam a 4 évet, jók a fogalmazási készségeid, és relevánsak az állításaid....még akkor is lehúzhatnak.

Így kénytelen vagyok jövőre újracsinálni, és megpróbálkozni az emelt szinttel. Magyarból a középszint szerintem nagy szívás, mert őszintén...semmi köze a magyar tantárgyhoz. Kapsz egy szövegértést, ahol sok pont mellémehet, ha éppen szivatósabb a szöveg.

Emelt szinten viszont olyan dolgokat is megkérdeznek, aminek valóban köze van a magyar tárgyhoz, és könnyebb belőle készülni: versek költői kell felismerni, egy szó szinonimáit kell leírni...stb.

Ha törtênelemből van egy ki előismereted, az nem nehéz. A feladatok nagy részét forrásból ki lehet következtetni, ami meg annak is megy, aki annyira nincs képben a témával. Én a kis és a nagy esszében is csupán 1 pontot vesztettem, annyira jól megírtam.

A matek középszinten egyáltalán nem olyan nehéz, mint amennyire agyon szivattak minket. Nekem sikerült egy jeggyel jobbat szereznek belőle az érettségin, mint ami egyész gimnáziumban voltam.

Aki pedig kifejezetten érti a játékot, az nagyon könnyen szerezhet ötöst. A függvénytáblázat pedig a barátod, minden benne van. 😉

2018. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is elég vaskalapos magyartanár volt, de érettségin rendes volt. Mondjuk azoknak, akik 6 évig gyökerek voltak valszeg nem adott 4-est se. Engem kedvelt, de tudta, hogy nagy reálos vagyok. Igazából magyarból azt tanultam, amit úgy éreztem meg tudok tanulni, sok mindent hanyagoltam, és az érettségire se tanultam meg, csak beleolvasgattam. Már ha egyáltalán benne volt a könyvben... A lényeg, hogy 89% lett, maxos szóbelivel. Nekem mindegyik 5 lett, de csak az angol lett 90% felett. Pedig a fizikára nagyon rágyúrtam, de a vizsgadrukk érezhetően bennem volt. A matek emelt is volt, hogy gyakorláskor 90% fölé ment, ilyen próbaérettségikor, de élesbe 77% lett.

Szóval szerintem ehhez nem csak "ész" és "szorgalom" kell!!!

2018. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze ... akár emelt szinten is.


Nekem azért sikerült 80% körül a tantárgyaim nagy része, mert igazán egyikre sem készültem. Angol emelt 87% lett, de ott is az volt a baj, hogy szó szerint semmit sem készültem, mert már évekkel ez előtt leraktam a felsőt, ezért gondoltam "Majd csak menni fog valahogyan".


Angol Célnyelvi Civilizációból lett még kicsit jobb. Az 94%ra sikerült, de csak azért mert közép szinten ez a tantárgy szinte semmit sem ér és lehet szerencsés voltam a tétel húzásnál.


Annyira nem készültem, hogy magyarból összesen 2 db írásbelit írtam meg előtte, de azt is irodalom/nyelvtan órán, mert kötelező volt.


Történelemból is csak 1x, mert órán kötelező volt.


Matekból is talán 2-3x, hogy nagyon ne érjen meglepetés.


Ha már egy évvel előtte nyáron elkezdtem volna készülni normálisan és mondjuk minden tantárgyból megcsináltam volna legalább 10 írásbelit és a tételeket már Januárban elkezdtem volna tanulni lazán ment volna 90% fölé minden, de ahogy körbe néztem ... igazán senki sem vette komolyan az érettségit.


Pedig nem jártam rossz iskolában. Négy egész valamennyi volt az érettségi átlag, ami nem kifejezetten jó, de a legtöbb gimnáziumnál jobb. Azt hiszem a 3. legjobb kéttannyelvű volt sokáig az országban.


A szóbelin találkoztam olyan osztálytársakkal is akik a tételek felét nem tudták és valahogy normális eredménnyel átmentek :) Az érettségi egyátalán nem nehéz.

2018. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Igen. És az emelt is. Ha valakinek nem megy az érettségi, az szerintem nem butaság kérdése, hanem lustaság/érdeklődés hiánya. Nekem a közepekből egy kivételével mind 90+ lett (az az egy lett 88), illetve csináltam egy 80%-os emeltet és nem szakadtam meg, csak érdekelt és a "jó forrásból tanultam".


Bár igazából nem értem ezt a fszméregetést, mert az, amit az érettségin számonkérnek, a való életben lószar, egyetemre meg a két felvételi tárgyadra elég ráfeszülni, úgy is duplázhatsz. Nem azt mondom, hogy nem érdemes tanulni meg a legtöbbet kihozni belőle, de inkább a célodnak megfelelően készülj rá, ne úgy, mint egy robot.

2018. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
az érettségi lófsz láthatod tanulni se kell és meglesz 80-ra 90-re simán ... (akár emelten is) pff
2018. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
persze, bár nem sok értelmét látom
2018. jún. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Simán teljesíthető!

Mindegyikből érdemes legalább kettőt megcsinálni, hogy tudd, hogy mire kell számítani, matekból többet is! Nagyon sok minden előjön, könnyebb így pótolni a hiányosságokat.

Magyarból tanácsolnám, hogy gyakorold az elemzést, plusz érdemes megtanulni a novella elemzés szempontjait. így egy szép, összeszedett elemzést tudsz írni.

Sok sikert!

2018. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!