Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van Magyarországon Game...

Van Magyarországon Game Designer iskola vagy legalábbis ilyen jellegű képzés valamelyik egyetemen? Vagy ilyen lehetőség csak külföldön van?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 07:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, Magyarországon csak 3 egyetemi képzés van ami informatikával kapcsolatos. Proginfó, mérnökinfó és gazdaságinfó.

Külföldön van külön ezerféle dolog, webfejlesztői, játékfejlesztői, system suppport, külön IS és IT stb stb, és mind BSc.

Volt nekem itt kint lehetőségem játékfejlesztőire menni, de valahogy úgy éreztem, hogy túlságosan is egyirányú, és csak a játékkal foglalkozik, semmi mással nem. Szóval inkább egy kicsit általánosabb szakra jelentkeztem, annak ellenére is, hogy a játékok nagyon vonzanak. Szerintem így több lehetőségem van. Legfeljebb BSc után elmegyek egy játék tanfolyamra, vagy megtanulom magamtól.

Szerintem Magyarországon is biztos vannak ilyen rövid "átképző" tanfolyamok, ha esetleg nem találnál magadnak kimondottan játékfejlesztőit.

Abban az esetben pedig inkább a proginfót ajánlanám, bár ha a mérnöki jobban tetszik, az is oké.

2018. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menjél programozói képzésre és magadtól foglalkozz game designnal, úgyse fogsz azzal dolgozni.
2018. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!