Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak 3 féle informatikai...

Miért csak 3 féle informatikai szak van egyetemen?

Figyelt kérdés

Miért csak proginfó, mérnökinfó és gazdinfó van?

Például Angliában az infó minden egyes ágának van egy külön képzése. Például van webfejlesztői, networking, system support, játékfejlesztői,, információs rendszer és még rengeteg más. És mind BSc.

Magyarországon miért nincs így? Nem lenne rá igény?



2018. jún. 16. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Mert a magyarorszagi egyetemek a 200. helyen vannak a vilag legjobb egyetemei kozott. Az angolok pedig a top 10-ben is benne vannak. Egy orszag gazdasagi fejlettseget nagyon jol mutatja hogy milyen allapotban vannak az egyetemi kepzeseik.
2018. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Angliában nincsenek lemaradva az oktatásban és a kutatásban mint a borravaló.
2018. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert amiket írsz, azok más egyetemen vannak, például

[link]

2018. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Ezzel még nem is találkoztam, de még hallani se hallottam róla. Felvi-n sincsen az informatikai szakok között feltüntetve... Ez miért van? Nem preferálják annyira?


Egyébként vannak Magyarországon ilyen tanfolyamok azoknak akiknek van BSc diplomájuk? Tegyük fel, egyetemen nem tanultak valamit, és azt megszeretnék tanulni extrába. Nem ilyen éves képzésekre gondolok, hanem csak ilyen pár hónapos dologra, mivel az alapok nyilván megvannak egy olyan személynek akinek már meg van a diploma.

2018. jún. 16. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetne rá igény, de nálunk kicsit másképp épül ez fel. Nem tudom, ott hogy van, de itt erre van kb a szakosodás. amúgy már van üzemmérnökinfó bprof is, de érdemes benézni egy olyan egyetemre, ami kicsit "művészprofilúbb", a tervezés és hasonlók inkább az ő asztaluk.


Amúgy gondolom, azért ilyen karcsú a kínálat, mert az országnak nem érdeke külföldre gyártani munkaerőt. Olyan képzéseket hirdet, amivel hazai viszonylatban is el tud valamit érni, de most pl egy magyar játékfejlesztő mi a szart csináljon? Most is hazahozta valami balga a gender studiest is, sok szarra nem jó...

2018. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!