Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolák melyik éve a...

A középiskolák melyik éve a legnehezebb? (Átlagban)

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják az első év a nehéz, míg egyesek szerint 10-11.

2018. jún. 16. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam, hogy az első pár év a leghúzósabb, amikor még tinik, de már nyílnának a nagy világ felé, elkezdődik az önállóság... és ez mellé annyi tantárgyat kell tanulniuk, amennyit valószínűleg se előtte se utána nem látnak.S ez bizony leterheli őket.
2018. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 11. volt a legkeményebb.
2018. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

9. nekem nagyon kemény volt,nehéz volt megszokni a gimis szintet


10. nagyon kis egyszerű volt,már hozzászoktál de még nem fenyeget az egyetem :)


11-12. között nem tudnék dönteni. 11.-ben még rengeteg felesleges órád van,12.-ben pedig nagyon keményen kell készülnöd az érettségire

2018. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 11. volt a legrosszabb.


A nulladikat és a kilencediket szabályosan imádtam, a tizediket már kevésbé, de legalább akkor még normális órarendem volt... ergo megállt a napi 7 óránál.


11.-ben meg hirtelen ilyen 8-9. óráim lettek a faktok miatt, és sokkal több lett a szakmai órám is. Én azzal tudtam kicsit kompenzálni, hogy az előrehozott érettségi miatt leadhattam az angolt, és nem vettem fel másik nyelvet. Néhány tanár is elkezdett ilyen nem normális módon viselkedni az emberrel, és az egyik legutolsó órán be is ismerte, hogy ez egy ilyen "általános módszer", mert a tapasztalatok szerint ilyenkor nagyon fogni kell a diákokat, különben még a a jobbak is hajlamosok elmenni egy más irányba... ő a tanár, nyilván ő ért ehhez, de én ezt így nem tudnám kijelenteni.


A tizenkettedik olyan szempontból nehéz, hogy baromi nagy a hajtás, nagyon sok dolgod van egyszerre és itt kezded el érezni, hogy akkor végre döntened is kellene. Viszont nekem az nagy pozitívum volt, hogy egyik pillanatról a másikra elrepült ez az év, és így még hisztizni is sokkal kevesebb ideje maradt az embereknek, mint egyébként. :D

2018. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

9-ben nekem kicsit nehéz volt az átállás.

Az olyan apróságok, mint például: ami az általánosban töri órán a könyvben 2-3 oldal volt egy lecke, füzetbe nem is írtunk szinte, addig itt könyvben 4-5 oldal / lecke + füzetbe több oldalnyi vázlat hetente 2-3 alkalommal. Ez megfektetett kicsit.


Amíg mateknál általánosban készségesen magyaráztak, volt idő gyakorolni, középiskolában 1 óra 1 téma. Vagy nagyon max 2 óra / téma. És nem volt idő gyakorolni órán, nem értettem meg az anyagot itthon meg csak szívtam vele a fogam... Az ilyen átállások nehezen mentek.


9 a beileszkedésről szólt, utólag belegondolva az órarend nem is volt annyira vészes.

A 10. amikor átérzed a középsulis érzést. Még nincs egyetem, csak a sulinak élsz és már szemlélődsz a világra... :D


11-ben gyomron vágnak kicsit, mert megemelkedik az óraszám a faktok miatt + akár előrehozott érettségi is lehet.

12. baromi gyorsan elrepül. Tulajdonképpen én ezt már élveztem (idén végzek). Tényleg csak azt tanulta az ember, amit kellett, és jöttek a dolgok. Szalagavató, arra való készülődés... + megnövekedett önállóság.



9. az átállás miatt nehéz, 11 pedig a megemelkedett óraszám + döntés elé kényszerülsz lassan és ezzel jár egy csöpp nyomás is. De kinek mi. :D

2018. jún. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 11-12 volt a legnehezebb. Tele volt felesleges órával, ami elvette az időt az érettségi tárgyakra való felkészüléstől:(
2018. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!