Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok hogy tanítják a...

Nálatok hogy tanítják a biológiát? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Először könyben elolvassátok, vagy a tanár beszél róla ? Esetleg prezentál a tanár ? Netán egész órán jegyzetet írtok ?

Köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 17. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk egész órán magyarázott és a táblára írt. Én szerettem de néha lehetett volna érdekesebb csak ugye ehhez a diákok együttműködése is kell. Pl hiába adott volna fel egy temát, hogy azt otthon olvassuk át és órán már lett volna fogalmunk valamiről mert nálunk kb mindeki szart bele.
2018. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában nem volt semmilyen természettudományi könyvünk. Az érettségi évet leszámítva az órák azzal teltek, hogy a tanár vetített nekünk saját ppt-ket és feltöltötte őket a netre otthoni átnézésre. Lényegében mindenki aludt az óráin, csak 2-4 ember jegyzetelt, ez nem is zavarta csak ha beszéltünk vagy mobiloztunk. Néha csoportmunkás feladatokat csináltunk órán, vagy próba dogákat hozott be, de főleg csak vetített és kérdésekre válaszolt, ha voltak. Imádtam!

Az utolsó évben jött egy új tanár, akivel egész év alatt két témát tudtunk átvenni, abból az egyik ismétlés volt. Ő meglehetősen régimódin tanított a korábbi tanárunkhoz képest. Az óra elején 1-2 felelés, még ha 30 percig is tartanak, tanulni csak azt tudtuk amit a táblára felírt, mert továbbra se volt könyünk. Nem is lett volna nagy probléma vele, ha nem ad elő néha egy biblia tanmesét és lehet inni (vizet) az óráján.

2018. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt tk, de biosz érettségit ismerve (több tk kell hozzá) a tanárunk maga adta le az anyagot és a táblára írt nagyon sokat, meg rajzolt, így nekünk a füzet volt az első szempont tanulás során. Amúgy gyakran eljátszottuk az folyamatokat még 12.-ben is és sokat segített. :D
2018. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meglepetésszerűen rövid felelésekkel kezdtük az órát, nem is volt igazán felelés hangulata, mert kb. 3-4-5 ember felelt egyszerre, csak ülve kellett maradnod a helyeden, és megvárni, amíg te kapod a következő kérdést. Amúgy az anyagleadás főleg úgy ment, hogy elmagyarázott valamit, kb. 5 könyvből is mutatott ábrákat, hogy minél jobban átlássunk valamit, meg persze írtunk is (én sokat :D) a füzetbe. Bár amikor a csontokat tanultuk, akkor behozta a csontvázat. Mindig megkérdezte, hogy értjük-e, és szóljunk nyugodtan, ha kérdésünk van. Ha végeztünk egy témakörrel akkor az érettségiket gyakoroltuk órán, vagy amiket tanárnénim hozott feladatsorokat. A dogás feladatok eléggé sokszínűek voltak. :D Illetve amikor biokémiát tanultunk, akkor kísérleteztünk is, vagy amikor a szívet vettünk, akkor boncoltunk. :)

Én nagyon szerettem, ugyanis nemcsak jól magyarázott, hanem úgy adta elő mindig az anyagot, hogy ez milyen érdekes meg hasonlók, úgyhogy én sosem untam magam, még a tripla bioszfaktokon sem. Sokat hozzá tett a biológiaimádatomhoz, bár mivel orvosnak készülök.. :)

2018. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi egész órán körmöltünk. 10.-ben nagyon sokat, 11.-ben volt néhány dolog, amit csak a faktosoknak kellett leírniuk, ilyenkor az osztály maradék része fellélegzett :D 12.-ben még több ilyen rész volt, amikor a nem-faktosok nem írtak, de még akkor is sokat körmöltünk.

Tk-t egyáltalán nem használtuk tanulásra, abból sosem kérte számon az anyagot, legfeljebb ábrákat néztünk belőle órán. Annyiból szerencsénk volt, hogy vázlatosan írtunk, és a tanárnő is írta a táblára a javát, szóval nem eszetlenül diktált.

A faktosoknak a heti 2 bioszunk mellett még plusz 4x45 perc faktjuk volt egymás után (!) 12.-ben, 11.-ben csak 2x45 perc fakt :D és brutál mennyiségeket jegyzeteltek

2018. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!