Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách Imre Gimnázium (Bp. )?

Madách Imre Gimnázium (Bp. )?

Figyelt kérdés

A legjobban a haladó német tagozat érdekelne, de a kezdő angol (Nyek) sem lenne számomra rossz. A haladó németen az angol nyelv oktatása, mint 2. nyelv, milyen szintről indul?

És úgy általánosságban napi hány órát kell tanulni? Nincs bajom a tanulással, de ugye nem kell széthajtani magunkat?

És ha általánosban kitűnő vagyok mindenből, akkor a központin min. hány pontot kellene elérnem?

Ezeken kívül bármilyen vélemény jöhet az iskolával kapcsolatosan...



2018. jún. 18. 16:25
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Ha bekerulsz, ev elejen lesz egy felmeres,hogy milyen szinten allsz angol nyelvbol, az evfolyamot a nyelvtudas szerint osztjak 5 csoportra. Tehat, ha (bar halado nemetre mesz,de) mar tudsz valamennyire angolul,nem kell teljesen elolrol kezdened. Szerintem celszeru nem 5 evesre menni, annyival jobban nem fogsz angolul/nemetul tudni,viszont elvesz egy evet az eletedbol.

Ha nem rendelkezel szuperkepeseggekkel, sajnos 2 orat minimum kell tanulnod iskola utan. (Bar ez foleg az oktatasi rendszerunk hibaja), sokszor rengeteg folosleges tudast nyomnak le a torkodon,emellett elvarjak, hogy mindenbol egyforman jol teljesits.

Talan vannak olyan iskolak, amik szinten jo hirnevvel,szinvonallal rendelkeznek,de az ottani ismeroseim nem erzik azt a nyomast(tobb szabadidejuk van pl.),amit en ereztem a Madachban.( pl. Toldy,Berzsenyi)

En is kituno voltam altalanosban, es kb 80 irasbeli ponttal kerultem be.

Amugy jo erettsegit "ad" az iskola, es majdnem mindenkinek lett a vegere 2 (kozepfoku) nyelvvizsgaja.

Ez a szubjektiv latasmodom + mar eleg oreg vagyok,szoval azota lehet valtozott nehany dolog.

Ha esetleg meg van kerdesed,irj privatban! :)

2018. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon hasznos volt! A továbbiakban is várom az ehhez hasonló értelmes válaszokat:)
2018. jún. 18. 19:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom h nagyon sok hasonló jellegű kérdés van de azért nagyon örülnék hha minél többen válaszolnátok. A saját véleményetekre is kíváncsi lennék...
2018. jún. 19. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy hasonló kérdésre válaszoltam már, bemásolom ide is :)

Én a Madáchba járok és azt kell mondjam, életem legjobb döntése volt mikor leadtam a jelentkezésemet az iskolába. Hihetetlen a közösségi szellem, általában ez az első, ami megfogja az embereket a sulinkban. Leginkább egy nagy családra hasonlítunk, amit a közösségi programok is bizonyítanak (igen, rengeteg van belőlük, akár osztályszinten, akár egész iskola szinten). A tanáraimra nekem személy szerint egy szavam nem lehet, rendkívül segítőkészek, támogatnak, igyekeznek olyan tempóban haladni az anyaggal, ami megfelel mindenkinek. Nagyon támogatóak, sosem éreztetik velünk, a tanár valami felsőbbrendű lény, közvetlenek és szerintem szuper tanár-diák kapcsolatok tudnak kialakulni. Igen, erős iskola, bejutni sem könnyű. (Én 88 pontot írtam a felvételimen még anno, behívtak szóbelizni és attól már egyáltalán nem kell tartani, nekem pl hatalmas élmény volt a szóbeli). Általában a nyelvi képzésünket szokták dicsérni, (habár szerintem reál tárgyakban is erősödünk) OKTV eredményeket érünk el, évről évre szebb helyezéseket. A szint tartható, 11.ben pedig amúgy is jönnek a fakultációk és azt tanulhatod emelt óraszámban, ami érdekel.Hihetetlenül elfogadó közösség, nincs tiltva a hajfestés és semmi ehhez hasonló. Van énekkarunk, színjátszó csoportunk, délutáni szakköreink és nagyon menő kivetítőink, majdnem minden teremben. A tanárok nagy része használja is ezeket, haladnak a korral és modernizálják az órákat, sokszor mobilt is használunk. Szóval ez lenne így dióhéjban, szerintem érdemes eljönni a nyílt napunkra, sokan mondják, hogy az adta meg nekik a lökést, hogy a sulit válasszák. Az biztos, hogy ha egyszer beszippant ez az iskola, többet nem akarod otthagyni. Remélem tudtam segíteni :)

2018. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Már alig várom a nyílt napot, hiszen úgy tetszik ez az iskola! :D Nagy valószínűséggel 1.-nek fogom megjelölni :)
2018. aug. 26. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!