Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József Gimnáziumban...

Az Eötvös József Gimnáziumban (Bp. ) tanulás szempontjából nagyon szét kell hajtani magunkat?

Figyelt kérdés

Napi hány órát kell átlagosan tanulni?

Ezenkívül bármilyen véleménynek örülnék a sulival kapcsolatosan...



2018. jún. 19. 11:04
 1/5 anonim válasza:

Nem járok az Eötvösbe így nem tudok személyes tapasztalatot felhozni, viszont ismerősöktől elég sokat hallottam erről a suliról. Azt mondják nagyon jó a közösség és nem csak osztályon belül. Nem versenyistálló, de az oktatás nagyon magas színvonalú, ehhez mérten tehát sokat kell tanulni természetesen, de még senki nem halt bele legjobb tudomásom szerint.:)

A hallottak alapján szuper suli lehet, nem véletlenül van a legjobbak között.

2018. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Igazából gondoltam h kell tanulni egy ilyen erős suliban csak szeretném hha lenne minden nap egy kevéske kis szabadidőm. De azért nem kell naponta min. 4 órát tanulni ugye?

Másnak estleg mi a véleménye erről?

2018. jún. 20. 22:13
 3/5 anonim válasza:

Dehogy kell 4 órát tanulni:D Ha másnap tz van, akkor 1-2 órát nem árt tanulnod rá, de ha nincs doga, akkor én a majd-szünetben-átnézem/megírom - módszert szeretem...:D És tapasztalataim szerint én a sokat tanulók közé tartoztam (most végeztem, sajna). Mondjuk pl. kilencedikben még sokszor volt, hogy valami miatt muszáj volt otthon megírni a házit, de fél óránál többet akkor se foglalkoztam háziírással soha. Egyedül érettségi előtt kellett kicsit jobban belehúzni, de az is bőven túlélhető volt. Az egyetlen kérdés, hogy meg tudod-e érteni a tananyagot - de éppen erre való a felvételi, kiszűri, akinek nem ez a szint való. Amúgy a tanárok általánosságban nemcsak jófejek, de jól és lelkesen is tanítanak, szóval ha felvesznek, emiatt igazán ne aggódj:)

Az elit iskolákat még a "versenyistálló" jelzővel szokták illetni, de ez az Eötvösre azért nem igaz, mert tényleg csak az megy versenyekre, aki szeretne, akit ez motivál(például én ilyen vagyok). Ők viszont elég jó felkészítést is kapnak ezekhez.

Egy jó hosszú véleményt pedig már írtam egy nemrég feltett, hasonló kérdéshez - hátha segít:)

Ezenkívül két tipp:

1. Ha jársz az iskola által meghirdetett felvételi-előkészítőre, az nagyon sokat segít mind szakmailag, mind pedig abban, hogy megismernek a tanárok, és esetleg kinéznek maguknak az osztályukba, stb. ...;)

2. Ha felvesznek, nehogy kihagyd a nulltábort!


Sok sikert a felvételihez:)

2018. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi a megnyugtató választ, mert itt a GyK-n sok helyen azt olvastam, hogy fel kell készülni a napi min.(!!!) 4 óra tanulásra...


Igaz, csak jövöre leszek nyolcadikos, de már most nézegtem a gimiket. Egy másik kérdésemre valaki azt írta h Nyek-es haladó németre B2 nyelvtudás kell, pedig a honlapon csak B1-et írtak! :/ Ha tényleg így van az nem túl jó, mivel 8.-ba fogom a DSD vizsgát csinálni, és jó estben is csak B1 lehet! Kérlek ha erről van információd, akkor válaszolj, mert nagyon fontos lenne!


Ui.: további kérdéseimhez esetleg írhatok privátban? :)

2018. júl. 9. 10:14
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Bár én nem nyelvi osztályba jártam, de nyelvis ismerőseim azt mondják, hogy gyakorlatban elég a B1-es tudásszint, és a felvételin úgyis az számít majd, hogy tudsz-e kommunikálni;)


Amúgy pedig persze, írj nyugodtan, ha van még kérdésed:)

2018. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!