Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosok! Milyen az...

Állatorvosok! Milyen az Állatorvostudományi Egyetem? És a megélhetés állatorvosként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hatalmas álmom, hogy állatorvos legyek, de a családtagjaim és barátaim sajnos szkeptikusak a hivatással kapcsolatban. A munkakörülmények és a 11 félévnyi kemény tanulás után kereshető alacsony (?) bérek miatt inkább a gyógyszerészkar felé szeretnének terelni. Én viszont úgy érzem, hogy ez az a foglalkozás, amit szívvel-lélekkel végeznék, úgyhogy nem hagyom magam :)

Állatorvosok vagy hallgatók személyes tapasztalataira lennék kíváncsi, esetleg pozitív élményekre, jól jönne a megerősítés :)

Előre is köszönöm!



2018. jún. 20. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Ne mondj le az álmodról, ez biztos! Neked kell azzal foglalkozni szerencsés esetben egész életedben, amit most választasz! Ebbe nem szólhat bele senki!

A képzés olyan, mint bármelyik nehezebb szak: az összes probléma megvan, ami megvan manapság a felsőoktatásban.

Emellett viszont vannak kiváló oktatók, és nagyon jó a közösség, szinte mindenki szeret ide járni.

Mivel csak ez az egy képzési hely van az országban, nincs választék:S, ha ezt akarod csinálni, ide kell jönni, és örülhetsz, ha bekerülsz, mert általában ötszörös a túljelentkezés! (És nem hiszem, hogy mondjuk a legközelebbi, bécsi egyetemmel olyan jól lehetne járni, főleg, hogy sokszor magyarul sem könnyű megtanulni az anyagot, nemhogy idegen nyelven!)

Általánosságban elmondható, hogy biztosan lesz szakmai állásod, legfeljebb kezdetben nem ott és nem feltétlenül olyan, amilyet szeretnél.

2018. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj le az álmodról. Nem vagyok állatorvos, viszont van kisállatom, így állatorvoshoz is járunk - a dokicsaj egy iszonyat életvidám nő, látszik, hogy imádja amit csinál, élvezi és akkor is, ha heti 7 napból 6-ot tuti melóval tölt és fogalmam sincs mikor él, mert reggeltől estig melózik. Még a kocsija is a szakmáját szolgálja, hogy állatokat vihessen jobbra-balra, nyilván otthon is tele van állattal és állatmentéssel is foglalkozik, előadásokat tart, szóval látszik, hogy teljesen kitölti az életét a hivatása. Viszont nála életvidámabb, pozitívabb, energetikusabb nővel nem sűrűn találkoztam. Vannak emberek, akik elégedettek a munkájukkal és jól elvannak, de szerintem azaz igazi, ha imádod, amit csinálsz és soha, semmiért nem cserélnéd el. És ez látszik is az illetőn. Szeretünk hozzá járni, tudjuk, hogy nála mindig jó kezekben van a házi kedvencünk, bízunk benne.


Lehet a gyógyszerészetivel többet keresnél, de boldoggá tenne az a szakma? Szerintem ez a legfontosabb kérdés.

2018. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Ha egyvalamit, akkor azt megtanultam az állatorvosin, hogy piszkosul szerencsés vagyok. Miért? Mert azt csinálom, azt tanulom és annak fogom az életem szentelni, amit szívvel - lélekkel szeretek. Imádok.

Nagyon sok barátomnak csalódás, szenvedés, nyűg az egyetem, hiába vették fel őket arra a szakra, ahová vágytak és amilyen területen tehetségesek. Nos, az állatorvosi szakma egy hivatás,életforma, és ha te érzed, hogy élveznéd, én mindenképp az álmom után mennék. De ez mindenki más álmaira is igaz. Sose az anyagi kilátás vezéreljen senkit. Különbem sincs annál kifizetōdőbb, ha azt csinálod, amit szeretsz.

2018. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!