Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia mesterképzés...

Pszichológia mesterképzés (nappali) mellett belefér egy másik, levelezős képzés?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatotok, akik pszichológia mesterképzésre jártok, maradna időtök másra mellette? 3-4 hét hiányzás lenne összesen egy félévben a másik képzés miatt, és a tanulnivaló otthon.


Alapképzés végén járok, tervezgetek. Minden véleményt köszönök!



2018. jún. 20. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mit akarsz tanulni, de válassz olyan képzést amelyik péntek este / szombaton van, így nem marad ki semmi a nappali szakból.
2018. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Ha lenne ilyen megoldás, azt választanám. Sajnos nincs.
2018. jún. 20. 16:03
 3/6 A kérdező kommentje:

Manche Dinge, milyen a pszichológia mesterképzés?

Hol végeztél, milyen tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban?

2018. jún. 20. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Akit ismerek az egyszerre tolja a pszichológiát és a corvinust, mellette még sportol is sőt dolgozgat is, szóval azért meg nem szakad.
2018. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Három-négy hét hiányzás nem fér bele semmiképp. Nálunk az ELTE-n a mesterképzésen a legtöbb tárgy már nem másfél órás, hanem három-négy órás hetente, és ezért max. két alkalmat lehet hiányozni, többet nem. Ezen kívül elég sok óránk van, nagyon sokat kell bent lenni az egyetemen. Nekem most nincs olyan csoporttársam, aki mellette másik szakot is végez, BA-n ez sokkal elterjedtebb volt. Az a tapasztalatom, hogy azért nem végeznek több képzés egyszerre, mert közben mindenki melózik, próbálnak valamiből megélni (23-30 éves kor között vannak a legtöbben a mesteren), ami mellett még egy képzés levelezőn sem fér bele.

Ugyanakkor szakmai gyakorlat van, önkénteskedsz, hogy legyen releváns tapasztalatod a diplomázás utáni munkakeresésre, úgyhogy már csak ezért sem értem, miért kéne még egy képzést végezni mellette.

2018. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tanulok, mert szeretem, de dolgozom mellette (30 felett vagyok én is). Időt akarok spórolni azzal, hogy mást is tanulok mellette, kell a szakmai terveimhez. Nem szeretném ennél részletesebben megindokolni, miért is akarok mást is végezni. A kérdés szempontjából nem fontos a "miért", inkább a "hogyan" :)


Köszönöm szépen a válaszokat. Elgondolkodom rajta.

2018. jún. 20. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!