Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola befejezése után...

Az iskola befejezése után meddig jár a diákigazolvány és a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnököm azt mondta,hogy június 31ig érvényes.De a hivatalban azt mindják,hogy még októberig.Szóval nem tudom hoy utazhatol e még diákkal,vállalhatok e diákmunkát vagy mi van.

Illetve anya azt mondja,hogy be kell utaznom az iskolába és kérni egy papírt,hogy már nem járok oda,mert vissza kell mondani a családi pótlékot.De azzal nem fog megszűnni a diákom is,ami még járna?

Amúgy jelentkeztem továbbtanulni is.



2018. jún. 21. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A diák igazolvány októberig érvényes.

Ha jelentkezel tovább tanulni és felvesznek, akkor is még a régit kell majd használnod, mert az új csak valamikor szept. közepén készül el.

Szóval pl. utazáshoz simán használhatod addig.

Diákmunkához iskolalátogatási kell. (Vagyis kellett még az én időmben) Azt nem ártott volna kikérni még év közben (ha rendesek, most is adnak a tanév második felére szólót. Azt is elfogadják nyáron. Akkor is, ha befejezted a sulit. Ha szeptemberben mégsem kezded el a sulit, akkor viszont már nem tudsz diákmelózni.

A családi pótlékhoz valóban kell a papír, de az nem befolyásolja az előbbieket.

Az elsősorban azért fontos, hogy anyukádnak ne kelljen később visszafizetni.

Ha felvesznek suliba és megint tanulsz, akkor újra járni fog a pótlék egy ideig. Az ugyanis életkorhoz és hallgatói jogviszonyhoz kötött.

2018. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval kérjek a suliban egy papírt hogy befejeztem a sulit és kérjek mégegyet,hogy van még tanulói jogviszonyom?
2018. jún. 21. 18:10
 3/5 A kérdező kommentje:
A családi pótlékot akarjuk megszüntetni,mert jelenleg már nem járok suliba
2018. jún. 21. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Családi pótlék

húsz éves korig jár

2018. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!