Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Metropolitan egyetemre átlagba...

Metropolitan egyetemre átlagban hány ponttal veszik fel az embereket?

Figyelt kérdés
260-280? Legalábbis én erről hallottam... Nem ide jelentkezek, de kíváncsi vagyok rá hogy egy Nemzetközi tanulmányok szakra valóban felveszik az embert ennyi ponttal? Én a Corvinusra megyek ugyan erre a szakra. Ennyit számít az, hogy fizetős?

2018. jún. 21. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
280 a minimum, hogy felvegyenek felsőoktatásba. Egyébként 280-300 között ponttal már felvesznek. Nem szoktak sokan felvételizni ide.
2018. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Annyit segítek, hogy a Metropolitan "egyetem" az magyarul a Budapesti Kommunikációs Főiskola, az egyetemtől igen távol áll. Nagyon kiábrándító dolgokat hallottam róla itt oktatótól.


Nem tudom miert akar ma mindenki (kandó, külker, pszf stb) egyetemnek látszani, amikor távolról sem azok. Maradtak volna azok, amik – főiskolák...


Visszatérve: a nemzetközi tanulmányok szak egy humbug, ilyen szakma nem létezik és ezért ilyen állás sem.

2018. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Nem, rosszul értelmezted a mondandómat. Csupán nagyon kíváncsi voltam valóban felveszik e az embereket erre a szakra a Metropolitanen, mert Corvinuson magasabb pont kell hozzá. Egyik osztálytársamtól egyfolytában azt hallom hogy őt már biztos felveszik oda még 266 pontjával is, én pedig izgulok még a 400-al is..

2018. jún. 21. 23:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, 266 ponttal max felsőoktatási szakképzésre mehet, mint ahogyan írták korábban 280 alatt nem lehet se főiskolára se egyetemre menni. Törvény van erre.
2018. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem! Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jún. 23. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, hogy Metropolitánon nincs államilag finanszírozott szak. Így javarészt azok mennek ide akik dolgoznak mellette. Elég borsos a tandíj. Nem beszélve arról, hogy az első viszga ingyenes a másodikért már keményen fizetni kell (5 ezer Ft/alkalom talán).


Míg ha önköltségesnként mész a Corvinusra akkor van esélyed átkerülni államira

2018. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

„Nem szoktak sokan felvételizni ide.”

Szerintem nincs összefüggés a 2 dolog közt, elég népszerű lett manapság a METU, minden második csaj odajár, akit feldob a tinder. A BGE-re is rengetegen jelentkeznek, mégis minimum ponttal be lehet kerülni általában a fizetős szakokra.


21:33


Valószínű majd pont az ott oktatók fogják savazni az iskolát, ezzel többek közt a jól fizető állásukat kockáztatva.

Valami hihetőbb kamut nem tudtál kitalálni, hogy konkurens iskolákat gyalázz? METU-s a főnököd? Esetleg PSZF-es?

2018. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó (a.k.a. Fekete Lovag :)): az ismerősöm nem az iskolát "gyalázta", nyilván, hanem az ott hallgatókról mondott kiábrándító dolgokat. Nem is csoda mondjuk, miután a krémje elmegy a BCE-re, BME-re, BGE-re, ELTE-re stb. De ilyen az egyetem: hozott anyagból kell dolgozni.
2018. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Én hallottam már panaszkodni embert a Corvinus-os diákokról is, ettől még nem írom le az iskolát.

Egyébként nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában vele, hogy az általad a 2. válaszban gyalázott külker és pszf manapság egyenlő az előző kommentedben már felmagasztalt BGE-vel. Ennyit arról, hogy mennyire mérvadó a véleményed a felsőoktatás kapcsán. :D

2018. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyira tisztában vagyok vele, hogy a Külkeren végeztem én is.
2018. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!