Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Soproni egyetemen erdőmérnöki...

Soproni egyetemen erdőmérnöki szakot megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 21. 20:45
 1/2 anonim válasza:

Erdőmérnök szakma, képzés:

Egy általános ismertető videót linkelnék: https://www.youtube.com/watch?v=g-L_CV_GZVc

(A feltöltés dátumát kérem vegyétek figyelembe, így változások ezzel kapcsolatosan természetesen vannak, de ez nem az a szakma, ahol gyors változások és átalakulások vannak, természetesen a bürokratikus részeken itt is  )


A fizetesek.hu-n elérhetitek a kereseti viszonyokat. (Én úgy látom, hogy a 25-35 éves korosztály számára nagyon fontos erény a belenyugvás képessége ha ezt a pályát választja... ) Én 30 évhez közeledve sajnos nem látok ebben a szakmában potenciált. Nagyon sok olyan egyedisége van, ami egy mai generáció számára szerintem bizonytalan jövőképet ad. Kollegáim körében a szakmai alapon történő előrejutás kapcsán tudnék vitába szállni, Sógor-koma-jóbarát viszonya előbbre való, mint az egyéni képességek. Ez hosszú távon egy céltudatos és jó képességű ember számára elég demoralizálóvá válhat. Megyénként 2-3 helyen tudsz csak elhelyezkedni, a munkába járás akár 100 km is lehet, úgy hogy nem éppen egy rekordfizetést markolsz fel érte. Régen nagy előnye volt, hogy ez egy nyugdíjas munkahely , mára ez elmúlt és ha kell valakinek a hely, lehet röpülni fogsz. Míg nincs család, ez a ténye kevésbé zavaró, de egy középkorú mérnöknek, aki neveli két gyermekét, felhúzott egy családi házat hitelre, kellemetlen dolog lehet mindent feladni és másik megyébe költözni, ha a szakma iránti hűsége még nem bicsaklott meg. Ha nagyon jó kapcsolatrendszeretek van, számodra biztos lesz hely ;-) és nem a 90 ezres nettó gyakornoki fizetésből kell megélned. A Nyugatdunántúli erdőgazdaságok vezérigazgató urai nyugodtan cáfolják meg, ha az elmúlt 5 évben ez csupán kóbor legenda volt és nem a bevett gyakorlat.

Csak nappali tagozaton végezhető el a szak. Legfőbb nehézsége számomra az volt, hogy egyaránt igényel reál és humán beállítottságot is. Szintetizáló látásmódot ad, de a diploma piaci értéke a befektetett energiához és pénzhez képest elenyésző. A mintatantervet az én esetemben minden évben válltoztatták, ami érdekes módon mindig az én káromra vállt. Osztatlan képzésről van szó, (MSC diplomát ad), a tanulmányi osztálya most nem tudom milyen, de az én időmben rendkívül értetlen és rosszindulatú volt. Az intézmény kiskirályai a Szervezeti Működési Szabályzatukat sem kötelesek betartani, így kb egy következmények nélküli rendszerbe csöppensz és örlődhetsz a kárba vesző éveid, vagy a még egy + év között. Én ennyi idő elteltével megmerem kockáztatni, hogy az egyetem néhány oktatója a gazdasági bűncselekmény fogalmát is kimerítette értelmetlen buktatásaival... Az évfolyamonként több évtizednyi fölöslegesen itt eltöltött félévek számában, de hogy ne érezzétek személyes sérelmemnek, ezen is túl lépek és azt mondom, hogy értelmesen eltudtam tölteni azt az időt is, más szakmát tanultam alatta, végül is azért járunk egyetemre, hogy így tegyünk :-) Ha hasonló forgató könyv következne be nálatok is, vagy mérhetetlen önbizalmat és hihetetlen akaraterőt kívánok, vagy hagyjátok itt, addig amíg lehet, mert milliókba fog kerülni a végére. Én évenként úgy számoltam, hogy a koli havi 20 000, utazási költségem havi 16 000, ettem és ittam is, kb havi 50 000 Ft értékben, majd befizettem a tandíjat az utolsó évemre 400 000 Ft így ez a diploma kb 5 millió Ft-ba került, Mivel levelezőn nem tudtam az utolsó éveimet sem végezni, mert ez egy gyakorlatorientált képzés, pár tárgy miatt nem tudtam fő állában dolgozni. Ha nagyon jó háttérrel rendelkezel vágj bele, ha kevésbé, akkor válasz mást, mert ez egy anyagi katasztrófa.

Jó Szerencsét! Üdv az Erdésznek!

2018. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Elképesztően hasznos volt a kedves első hozzászóló válasza. Nagyon köszönöm!
2019. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!