Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha levelező tagozaton vagyok...

Ha levelező tagozaton vagyok és közben dolgozom akkor se mehetek egyetem után külföldre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy tudom ha valaki egyetemre jár (államilag támogatott) akkor egy ideig nem mehet külföldre dolgozni amíg le nem dolgozza itthon az egyetem árát. Ez akkor is igaz ha én levelező közben dolgozom?


2018. jún. 22. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van, mehetsz külföldre, de a diploma megszerzése utáni 20 éven belül annyi időt legalább itthon kell dolgoznod ameddig a képzésed tartott. Szóval élhetsz külföldön 15 évig, ha utána hazajössz és dolgozol itt. Vagy visszafizeted. Azt hogyha egyetem közben dolgozol beleszámít e érdemes lenne az iskolában megkérdezni, ők biztosabbat tudnak mondani.
2018. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok: de így írják hivatalosan:

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa magyar állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani (ún. hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség), szóval szerintem a diploma utáni munka számít

2018. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diploma utáni munka számít
2018. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!