Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező az egyetemeknek...

Kötelező az egyetemeknek legalább egy utóvizsga lehetőséget biztosítania?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagy valószínűséggel megbuktam egy tárgyból csak a jegyeket mjs napok múlva fogják beírni. Sajnos pont ezt a tárgyat hagytam a vizsgaidőszak vége felé és a következő vizsga már UV héten van, azt pedig csak akkor vehetem fel, ha mág be van írvaaz egyes. Csakhogy az az időpont már mingyárt betelik, ilyenkor bővítenek majd? Nem igazán szeretnék csúszni egy évet egyetlen egy vizsga miatt amire 2 napom se volt kb...
2018. jún. 22. 17:05
 1/4 A kérdező kommentje:
*Bocsi a sok elgépelésért :D
2018. jún. 22. 17:06
 2/4 anonim ***** válasza:
TVSZ-ben nézd meg.
2018. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanszék- (esetleg tanár)függő.

Nálunk min a hallgatók másfélszeresének elegendő vizsgaidőpontot kötelesek biztosítani, vannak tanszékek, akik hajlandóak az utolsó héten plusz napot kiírni vagy emelni a meglévő napokon a keretszámokat, vannak, akik nem (bár utóbbiak erre előre fel szokták hívni a figyelmet)


(De miért kell megvárnod az egyes beírását? Ha javítani akarnál, akkor is jelentkezhetnél... Nem csak annyi a feltétel, hogy már feljelentkezz egy lejárt alkalomra? - Persze, nézd meg a ti TVSZ-eteket, de nekem ez egy kicsit fura...)

2018. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem engedi felvenni az uv-t a neptun amíg nincs beírva jegy. Ha nem uv hanem egy sima vizsgaidőpont is lenne még akkor arra tudnék. Az a baj hogy vannak akik már 2x is voltak es felvették, en meg most voltam először, meg rajtam kívül még elég sokan is.
2018. jún. 22. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!