Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha már tudom,...

Mit csináljak, ha már tudom, hogy rosszul döntöttem pályaválasztás során, de nem éri meg ott hagynom az egyetemet ennyi idő után?

Figyelt kérdés

A következő tanévben fogok végezni, de már tudom, hogy egy olyan szakon, ami semmit sem fog érni a munkaerőpiacon. Abban az esetben, ha most kiiratkoznék, akkor kb. 1 millió forintos számla várna, hiszen az államilag támogatott féléveket, illetve a tanulmányi ösztöndíjat is vissza kellene fizetnem. Egy olyan helyzetbe kerültem, amiből nem nagyon tudok szabadulni, hétről hétre elhalmoznak teendőkkel, alig marad idő mással foglalkozni és folyamatosan stresszben tartanak. A kiiratkozás anyagilag állítana megoldhatatlan feladatok elé, de ha tovább folytatom, idegileg fogok kikészülni, mert egyszerűen már nem bírom ezt a rengeteg idegeskedést, stresszt, amire rátesz egy jó nagy lapáttal h tudom, lényegében feleslegesen gürizek.

Mihez kezdjek, hogy bírjam még ki a hátralévő időt?


2018. jún. 23. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ha már mindjárt végzel, ezt az egy évet már féllábon is kibírod, és még ha nem is fog semmit érni, legalább lesz a kezedben egy diploma, amivel -lehet hogy nem azon a területen- de könnyebben felvesznek dolgozni bárhova. :)
2018. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Tanulmányi ösztöndíjat semmilyen esetben nem kell visszafizetned, ha meg másik szakot elvégzel (foszk is számít) akkor az állami szemesztereid se kell visszafizetni. Ha kiiratkozol van egy éved amíg nem kell semmit fizetned, csak ha az egy év után nincs újra tanulói jogviszonyod, szóval akár ki is iratkozhatsz vagy passziválhatsz és addig kitalálhatod mihez akarsz kezdeni. A lényeg hogy ha a végén kapsz foszkos papírt vagy diplomát nem kell visszafizetned a tandíjat.


Esetleg szaktól függően egy mesterrel javíthatsz a helyzeten. De ssc-k esetén gyakran bármilyen diploma jó ha beszélsz mellette nyekveket, úgyhogy ha a szakmádban nem is tudsz elhelyezkedni még jól jöhet a papír.

2018. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mire jarsz? Valamit biztos fog erni. Inkabb a hozzaallasodon, gondolkodasmododon valtoztass! Gondolj bele miert valasztottad milyen jo elmenyeket adott neked.
2018. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Ezt a helyzetet nevezzük az elsüllyedt költségek tévedésének.
2018. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam.Rájöttem,hogy más érdekel és vagy azt választom,hogy tűzön-vizen át befejezem és akkor mivel minden energiámat leköti csak 1 év múlva felvételizek a másik szakra,így még egy évet elvesztegetek plusz egy olyan diplomával a kezemben állok aminek a szakterületét sikerült velem teljes mértékig megutáltatni az évek során.18 évesen még nem igazán tudtam mit szeretnék,így külső befolyásra beleugrottam valamibe, amiben csak kudarcélmények jöttek.Rengeteget tépelődtem,de végül úgy döntöttem abbahagyom és az utóbbi fél évet már annak szenteltem,hogy sikerüljön a felvételi,nyelvvizsgáztam és még az adott szakhoz köthető munkát is találtam,persze alacsonyabb pozicióban,mint diplomásként,de az életrajzban jól mutat.Sorban jöttek a sikerélmények,ami szerintem nagyban köszönhetek annak,hogy olyan dolgokat csinálok amiket szeretek.Ja és mivel 365 napon belül új szakot kezdek,így vissza sem kell fizetni semmit,hanem majd ugyanúgy ledolgozni,ha az új szakkal végeztem,mint ahogy akkor is lett volna,ha lediplomázok.Nem mondom,hogy minden helyzetben ez a jó döntés,de ha időközben rájöttél mit szeretnél,akkor startolj rá minél hamarabb!Nem mindenki tudja egyből,hogy mit is szeretne hosszútávon csinálni az életben és sosem késő változtatni.
2018. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!