Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos a ketsegbeesesem?

Jogos a ketsegbeesesem?

Figyelt kérdés
Rossz szakokat jelöltem meg iden es egyikre se szeretnek igazabol járni szeptembertől. Igy az evkihagyas maradt, amit persze munkával töltenek el. A munkáról annyit kell tudni, hogy angol-francia nyelven kell kommunikálni szoval az eves nyelvtanulás meglenne. Azonban rettrgek attol, hogy mi van ha mégse tanulok tovabb. Tudom, hogy egy ilyen munkával nem fogom sokra vinni, ezzel is motivalom magam es szeretnek jövőre egy gazdasági szakot elkezdeni, de meg igy is felek. Tudom, hogy fugg a szemelyisegemtol is ez az egesz, szoval az igazi kerdes az az lenne, hogy mivel motivaljam magam, mit tanuljak ev közben, hogy ne essek ki a ritmusból? A szüleim teljesen feladták, lemondtak rolam es kapom a "soha többé nem tanulsz tovabb, életed végéig 170k nettot keresel majd...Ja igen, a munka, hogy 180 nettó+kafeteria+benzinpenz vagy bérlet..eddig ennyit mondtak rola,de szeretnenek egy személyes talalkozot, hogy elmondják, a tobbi juttatast is.(mar felvettek). Valamint igen, rossz a topic...koszi a válaszokat előre is.
2018. jún. 23. 22:36
 1/2 anonim válasza:
Miért nem mész pót felvételire?
2018. jún. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már miért ne tanulnál tovább!

A leírásban nem említetted, hogy újra akarnál érettségizni bármiből, ezek szerint a pontjaid meglesznek hozzá, csak be kell újra adni a papírokat!

Inkább most veszíts egy évet, mint 3 év múlva kezdj új szakot, mert a most választottat megutáltad:S

30-40 évig fogsz azzal foglalkozni, amit most választasz, nagyon fontos, hogy jól dönts!


Ha mégis bizonyítani akarod magad előtt is és a család előtt is, hogy nem tettél le a tanulástól, tűzz ki egy egy év alatt elérhető célt: pl. tegyél le egy nyelvvizsgát!

2018. jún. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!