Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben egyetemre...

Szeptemberben egyetemre megyek, mely középiskolai matek témakörök fognak ráépülni az egyetemi matekra? Addig ismételnék, hogy biztos alapokra épitkezhessek.

Figyelt kérdés

2018. jún. 24. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártott volna leírnod hogy milyen szakról van szó...
2018. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Informatika. :)
2018. jún. 24. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első félévben általában analízis szokott lenni (függvényelemzés, deriválás, integrálás stb). De én azt mondom, hogy inkább pihenj. Az alapoktól fogtok mindent tanulni, csak nagyobb ütemben (amire úgysem lehet előre felkészülni).
2018. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Infó szakokon inkább diszkrét matek gyűjtőnéven van a kezdés.

Ebben halmazelmélet, logika, kombinatorika szerepel, de a gimisnél jelentősen magasabb szinten.

Meg aztán függvények, de nem úgy, hogy rajzolgatunk a koord-rdsz-ben, hanem absztraktabb módon.

2018. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gazdaságinformatikára jártam és a következők voltak nekem:


Analízis, lineáris algebra, számítástudomány, Matematika alapok, Statisztika 1-2, valószínűségszámítás.

2018. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, egyetemenként változik. :)


Nálunk annak idején (SZTE) első félévben analízis (határérték, deriválás, integrálás) és diszkrét matek (halmazok, logika, kombinatorika) volt. Itt is az alapoktól kezdik, elég gyors tempóban. Ha rendszeresen és sokat gyakorolsz, akkor nem lesz vele gond.

2018. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!