Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tanácsokkal látnátok...

Milyen tanácsokkal látnátok el, mint kezdő tanárt?

Figyelt kérdés
Szeptembertől tanítok egy gimnáziumban. Természetesen nem szaktárgyi témákban várok tanácsot, hanem saját tapasztalatokat szeretnék olvasni. Mi az, amit nem szerettek/ szerettetek egy kezdő tanárban? Egyébként férfi vagyok, ha ez releváns (nem túl gyakori manapság a tanárok közt)

2018. jún. 24. 23:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Amit tanácsolnék, hogy mindenkivel tartsd meg a három lépés távolságot, kollégákkal-diákokkal egyaránt.
2018. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Fontos kerdes,milyen tantargyat fogsz tanitani? Mert szerintem fontos szempont az is. Igazabol a lenyeg ,hogy nem kell tul szigorunak sem lenni ,meg tul ripacsnak sem. Fontos ,hogy magabiztos legyel,ne lehessen elbizonytalanitani,mert megerzik , es ha veletlenul mem lennel szimpatikus nekik,akkor majd beled kotnek. Egyebkent szerintem fontos ,hogy az ora ne legyen full monoton,legyen benne jatekossag,akar valami kis humor is. Fontos ,hogy nagyon jo vazlatokat adj le, ne legyen az ,hogy felhanysz mindent a tablara vagy olyan ppt csinalj ami tele van szoveggel. Nalunk mindig ez volt a baj a kistanarokkal,nem vartak meg mig lemasoltuk vagy elhadartak. Lehetnek csoportmunkak,kiseloadasok. Probalj kozeledni a diakok fele,vagyis inkabb baratkozni,persze ez az osztalytol is fugg. Ha kudarc erne ,akkor meg ne add fel, mert nagyon jol tudom ,hogy a mi osztalyunk szornyu volt,olyan ertelemben ,hogy sosem jelentkeztunk,holott tudtuk a valaszt,illetve nem volt rank panasz csak kukak voltunk. Sok sikert!
2018. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok továbbiakat is.

Nyelvszakos vagyok egyébként

2018. jún. 25. 00:10
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Akkor viszonylag konnyebb dolgod van,marmint en azert elveztem az angol orakat ,mert tanarno vetitett ki feladatokat,fejtoroket, igy tanultuk akar a szavakat,be lehet vetni a kahoot-ot is,nem tudom ismered-e, de olyan oldal ahol te tudsz osszeallitani kerdeseket,azt kivetited es a diakok az opciok kozul valasztanak,egy igy akar egy orai munka 5 is lehet szerezni. Felev elott utolso egy ket hetben egy filmmel sosem lehet melle fogni.

2018. jún. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eddig 3 kistanár járt, ahogy az egyik előző is írta, a túl gyors tempó elég nagy probléma volt. Erre mindenképp próbálj figyelni:)

Az egyik kistanár iszonyatos teret engedett a nyalizásnak. Na kérlek, bármit, csak ezt ne...persze biztosan lesz olyan diák, akit jobban kedvelsz majd a többieknél (ez amúgy nem is baj, emberek vagyunk), de egy jó oktató szerintem ezt nem érezteti vagy legalább nem egy egész csoport előtt nyilvánvalóan.

Illetve szerintem a magánéletedet is érdemes valamennyire elszeparálni. Nem azt mondom, hogy fapofa legyél, akivel soha semmilyen közvetlenség nem megengedett, de pl a gyakornok töritanárunk faces profilja tele volt full részeges partifotókkal, ami szerintem egy felnőtt embernél már elég ciki...(tényleg abból a tipikus züllött fajtából való képek voltak, nem csak egy-egy kulturált romkocsma vagy ilyesmi ja és rendszeresen posztolta őket, mikor pl úgy tudtuk, hogy beteg 😏).

2018. jún. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez a FB téma elég kellemetlen, valószínűleg nem fogom visszajelölni a tanítványokat, legalábbis az elején nem. Nem azért, mert én is fetrengek és aztán kiposztolom,de tényleg nem feltétlen tartozik rájuk, hogy én mit osztok meg. Cserébe én sem fogok kémkedni senki után :)
2018. jún. 25. 00:50
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Van egy tanár ismerősöm aki szintén gimiben tanít. Ő mindig azt mondja, hogy távolságot kell tartani, és ő ezt úgy oldja meg, hogy mindenki magázza őt, és ő is magázza a diákokat. Van egy olyan tanítványa is, akinek a szüleivel nagyon nagy barátok és régóta ismerik egymást, sőt nyaralni is voltak sokszor együtt, úgy hogy a tanítványa is ott volt. De ő meki sem engedi a tegeződést, és ő is magázza.


Dee ha saját tapasztalatból akarok beszélni, akkor szerintem az a legrosszabb egy tanárban amikor látszik rajta, hogy izgul/szerény/visszafogott. Ha ez meglátszik, nem fognak tisztelni és lehet ki is kezdenek veled. Az első pillanattól kezdve legyen meg a kis szigor és a magabiztosság.

2018. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek jó emlékeim a gimnáziumi nyelvórákról. Eleve nehezen ment a nyelvtanulás de erre még rájött egy angol tanár aki élvezte ha másokat megalázott... A német tanárnőnk egy angyal volt, vele szépen ment is a német, nah őt a drága osztályom kiutálta és kaptunk helyette egy olyat akivel utána szó szerint semmit nem tanultunk.
2018. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 acelsziv ***** válasza:
75%

Hehe. Egy cimborám a fősuli után szaktanár lett a régi középsulinkban. Fiatal srác elég alacsony is.

Első óráján 9. osztállyal közölte: Srácok én nem fogok fegyelmezéssel bajlódni. Aki beszól, megbukik.

És az óráján rend volt.

2018. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó elég hatásosnak tűnik, de nem így akarom első sorban kivívni a tiszteletet/figyelmet.
2018. jún. 25. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!