Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szóbeli...

Mi a véleményetek a szóbeli eredményemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
1 hete volt a magyar töri szóbelim, és mivel gépészmérnökire megyek tovább, ezért nemsokat számít az eredményük, és nemsokat tanultam rájuk. Meg is lett az eredménye, éppenhogy átcsusszantam mindkettőből. Na de, amit ezekután kaptam a tanároktól banketten... hogy hatalmasat csalódtak bennem, tőlem nem ezt várták, nagyot estem a szemükben stb. Eddig a 4 éven keresztül mindig mosolyogtak rám, beszélgettek velem, most láttam rajtuk, hogy ha tehették volna, legszívesebben karóba húztak volna... De kérdem én, miért? 4 éven át kb. én voltam a legjobb tanuló, most ekkora hiba hogy nem tanultam két olyan tárgyra ami már nemszámít semmit?

2018. jún. 26. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Sz*rd le. Nem számít ki mit mond!
2018. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A lényeg, hogy sikerült!
2018. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ne érdekeljen, sok sikert az egyetemen!
2018. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha 4 évig te voltál a legjobb tanuló, akkor érettségin tanulás nélkül is hozni kellett volna egy 3-4es szintet.
2018. jún. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Ő volt a legjobb, ez semmit nem jelent szinte. Anno nálunk én voltam a legjobb, de inkább legokosabb, mert sokat nem tanultam, ez meg is látszott, mert irodalom/töriből 3-asaim voltak. Mindig valahogy felhúztam 4-esre a végén. És hát jött az érettségi... 20 tétel irodalom, 20 nyelvtan, 20 töri. Nyilván nem tanultam meg mind, voltak olyanok, amiket átugrottam, de a többségébe beleolvastam. Aztán szóbelin k**va nagy mákom volt, mert kihúztam mind3-ból a legkönnyebb tételt. Nagyon másként is alakulhatott volna...

A tanáraim bírtak szerintem, hisz tudták, hogy csak az ő tárgyaik hagytak hidegen engem kb. 6 éven keresztül (6 oszt. gimi). Tiszteletben tartották, hogy én reálos vagyok.

2018. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Valóban szégyen a teljesítményed! Tudod az érettségin nem csak a diák, de a tanár is vizsgázik, ez egyfajta csapatmunka. Szégyen, hogy nem tetted oda magadat.
2018. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz velük, ez a te dolgod és nekik nincsen hozzá semmi közük, nem kell megfelelned neki vagy semmi ilyesmi. Te mész egyetemre, ők kapnak új diákokat, majd elfelejtik. Hidd el, hogy nem te vagy az első, aki így állt hozzá a dolgokhoz és nem is az utolsó... Én kitűnő lettem, jók lettek a százalékok is, de semmivel sem ér többet, mintha csak a szükséges tárgyakra koncentráltam volna és azok sikerültek volna jól. Így is és úgy is be lehet kerülni a kiválasztott szakra és az a lényeg.
2018. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

7es vagyok


Amúgy igen, a kedvencem ez a "tanári is vizsgázik", "csapatmunka" dolog. Ez jól hangzik és van is benne igazság, mert 4 évig együtt kellett működnötök és a tanárok, diákok feladata is fontos, mindkét félre szükség lenne. A baj azzal van, hogy sokan ezt úgy értelmezik, hogy ha jó eredmények születnek az érettségin, akkor az a tanár érdeme, mert akkor biztosan nagyon jó munkát végzett, ha pedig rosszak, akkor a diákok a lusta, tróger disznók.... Nálunk is volt ilyen, pont az a tanár döngette a mellét, hogy "hú milyen szép százalékokat szereztek a gyerekek, így legalább akkor én is tudom, hogy elégedett lehetek magammal" stb., aki négy évig a kisujját nem volt hajlandó megmozdítani és egy értelmes mondatot nem tudott elmondani magától, csak felolvasta a tankönyvet...hát pont nem neki köszönhető, hogy normálisan fel tudtunk készülni az érettségire. Nem a tanár tanult, nem a tanár gyakorolt és ugyanúgy nem a tanár dolga, ha valaki rosszabbul teljesített. Én elhiszem, hogy tanárként ciki lehet, ha rosszul szerepe az egyik diák, de az akkor is az ő dola, mert neki kell a jó százalék, neki kell a jó pontszám az egyetemre. Egy tanárnak nem értem, hogy miért kell ezt így lereagálnia...

2018. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Amiket írsz azok létező jelenségek, most azonban arról beszélgetünk, hogy milyen az, amikor egy diák pont az érettségire nem teszi oda magát, pedig megtehetnéy
2018. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha neked nem számít, akkor ne számítson az se , hogy ki másnak igen. Nem kell annak számítania. Ez nem szükségszerű hogy figyelembe vedd és rágódj a véleményükön. Ez az ő álláspontjuk, bár talán nem a legkedvesebb, legkellemesebb, hanem szemrehányó stílusban adták a tudtodra; és ezzel pl egy picit messzire mentek; de engedd el ezt; hadd menjen, hadd maradjon a múltban. Teneked ezzel meg már nem kell foglalkoznod. Megvan? Megvan. Neked megfelel ? Meg. Akkor nem kell innentől mások véleményén bánkódni, fennakadni. Te meg most csalódtál bennük, akkor kvittek vagytok, el is lehet engedni ezt az egészet. Múlt, elmúlt. Ami egymásodperce történt, az már a múlt, azt már el lehet engedni.

És csak mosolyogj és kész:)

2018. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!