Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdaságinformatikus...

Corvinus gazdaságinformatikus vagy BME vegyészmérnöki?

Figyelt kérdés
Informatikából van középszintű érettségim, emeltes faktra jártam egy ideig. Kémiából nem jártam faktra csak felkészítőre. Melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni? Nagyon nehéz lenne így a vegyészmérnöki? Szerintetek melyik a jobb szakma?

2018. júl. 2. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Gazdaságinformatikussal dunát lehetne rekeszteni, de csak azért, mert a végzett hallgatók 90%-a nem ért magához a programozáshoz vagy hasonló kelendő dolgokhoz.


Vegyészmérnöki meg nehéz, de jó állásokat lehet vele találni.

2018. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
büfészak vs vegyészmérnök
2018. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát szerintem meg pont az infó jobb. Mondjuk sulis dolgokat kiegészítve otthon is kell fejlesztened magad. Nem egy gazd infós ismerősöm van aki fejlesztő lett!
2018. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket szívesebben tanulnád.
2018. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen jó a gazdaságinformatikus, otthon még rátanulsz, ha komolyan veszed, és lehetsz fejlesztő is vagy menedzser vagy mindkettő.


A vegyész elvileg jó, gyakorlatilag nem tudom, milyenek az elhelyezkedési esélyek. Valószínűleg elég telített a pálya és szűk a piac.

2018. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Első kettő egyébként ti melyik világban éltek? Informatikusból akkora hiány van, hogyha nem vagy fogyatékos találsz munkát. Ha még tanulsz is suli és munka mellett, akkor pedig nagyon jól fizető állásod lesz.


A gazdaságinformatikus tanterve pedig megegyezik a programtervező tantervével nagyrészt(70-80%). Budapesti egyetemeken kicsit hangsúlyosabb a közgáz, de nekik sem szokott gond lenni a munkakeresés.


Egyébként gazdaságinformatikus és programtervező informatikus diplomám is van, szóval én tapasztalatból beszélek.

2018. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

szerintem is a gazdinfo jobb lenne


BME így nehéz lenne, még az igazán jók is csúszni szoktak a vegyészmérnökin


kémiából akkor nincs is érettségid?

2018. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amelyik a szívedhez közelebb áll
2018. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
gazdinfó jobb
2018. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!