Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén szereztem 41/41...

Ha idén szereztem 41/41 kreditet és közel ennyit várhatóan teljesítek ősszel is akkor az utolsó jövő tavaszi félévemre igényelhetek valami ösztöndíjat? Vagy az csak ilyen otdk szökevényeknek meg hasonlóknak jár?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
talán megkell kérdezni, karonként változik
2018. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Tanulmányi ösztöndíj automatikusan jár, de nem a kreditekre (bár ez is beleszámít), hanem arra, hogy milyen érdemjeggyel teljesítetted a tárgyakat. Egyéb, tanulmányi eredményességet is figyelembe vevő ösztöndíjak esetén többet kell felmutatni annál, minthogy 40 krediteket végzel el egy félévben (pl. szakmai tevékenység, publikáció, kutatócsoport, kari életben aktív részvétel stb.)
2018. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj....aki csak rendesen tanul azt nem értékelik.
2018. júl. 3. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem attól tanul valaki rendesen, hogy elvégez 41 kreditet.


Szerinted ki tanul "rendesebben"? Aki felvesz és megcsinál 30 kreditnyi tárgyat ötösre, vagy aki felvesz és megcsinál 41 kreditnyi tárgyat kettesre? Csak a példa kedvéért.

Szimplán azért, mert valaki sok kreditet teljesít nem jár jutifali.

2018. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1 en sem ketteseket kaptam

2 a tanulmanyi osztondij nevetsegesen alacsony

2018. júl. 3. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!