Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Négy fakultáció túl sok?

Négy fakultáció túl sok?

Figyelt kérdés
Egy elég versenyistálló suliba járok, és a jövőben Ausztriában szeretnék informatikát tanulni. Emiatt biztosan szeretnék matek, infó, és német tantárgyakból fakultálni, viszont negyediknek gondolkoztam, hogy felvehetném a fizikát. Részben azért, mert a tanáraim a 4.95-ös átlagom ellenére négyest adtak szorgalomból, azaz nem úgy látják, hogy elég keményen dolgozom, részben azért, mert a fizikát érdekesnek tartom, és mi van ha a jövőben szükségem lesz rá. Ti mit gondoltok? 4 faktot el lehet úgy vinni, hogy közben a jegyeim jók tudnak maradni, lesz időm személyes projektekre, és egy kis szociális életre/sportra is?

2018. júl. 3. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok:/

Nem lesz időd semmi másra.

2018. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 4 faktom volt, de csak azért, mert élveztem. Ha neked munka, akkor szerintem sok lesz.
2018. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Miss Endzsi ***** válasza:
62%
Faktra úgy is beülhetsz, hogy nem kell jegyet szerezned belőle. Beszéld meg a tanároddal, szerintem illene megengedni, hogy bejárhass, mert érdekesnek véled.
2018. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi a célod azzal, hogy kicsinálod magad? Nem leszel értékesebb ember attól, hogy 4.95-re a szrt is kihajtod magadból 5 századért, és hogy a (gyerekek érdekeit nyilvánvalóan semmibe vevő) tanárok tiszteletét elnyerd. Rossz irányba haladsz, és félelmetes, hogy a szüleid ezt hagyják. Ennyire nem lehet a presztizs mindennél fontosabb!
2018. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4-esnek válaszolva:


Ezt az egész átlag fiaskót csak futva említettem meg, az igazi okaim inkább azok, hogy érdekel a tantárgy, és nem tudom, hogy a jövőben szükségem lesz-e a fizikára. A szüleimet nem nagyon vonom bele a tanulmányaimba, ezért nem tudják, hogy mit csinálok, így nem okolhatom/tod őket bármi hülyeségért, amit csinálok.

2018. júl. 3. 22:57
 6/17 A kérdező kommentje:
Elég béna ez így, jobb lenne, ha szerkesztéssel bővíthetném a válaszom, de azzal, hogy hajtom magam az is a célom, hogy jó egyetemekre kerülhessek be, és egy olyan munkát szerezhessek, amiben örömömet lelem.
2018. júl. 3. 23:11
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
A faktjaidnak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy 10 év múlva örömödet leled-e a munkádban. Ahhoz viszont sok közük van, hogy örömödet leled-e a fiatalságodban. Nem lehet előre leszenvedni a felnőttkort.
2018. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Ha a te eletedbe belefer mindez, akkor nem sok. Fogalmam sincs, mennyi szabadidod lesz mellette, sosem voltam ilyen jo tanulo. Irigyellek, hogy ilyen celtudatos es kitarto vagy, kesobb ez meg kifizetodo lesz szamodra. Ha masra nem, az egyetemhez kivalo "gyakorlas" lesz, hogy ennyi orad/tanulnivalod lesz. Ne hallgass itt a sok elettelen, csoro kockara.


(Szoismetlesekert bocs, keso van, nincs kedvem ujrafogalmazni)

2018. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Utánanéztél egyáltalán, hogy külföldön hogyan megy a felvételi? Lehet túlhajtod itt magad, közben a kutyát sem fogja érdekelni, hogy milyen fakultációkat csináltál. Fizika amúgy is minek jön ide, hogyha informatikus akarsz lenni? Németet inkább magamtól tanulnám még pluszba, és ha időm engedi, eljárnék heti egyszer, szombatonként különtanárhoz. A másik kettő valóban fontos, azokat felvenném. Az egyik válaszadó jót mondott, megkérdezném a tanárt, hogy bejárhatok-e pluszban, ha nem akarsz úgysem 4 emeltet rakni, akkor feleslegesen veszed fel őket, elég lenne, hogy szabadidődben bejárj csak úgy.
2018. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Tisztellek és becsüllek, hogy négy faktot akarsz felvenni. Azon elgondolkodtál, hogy mi lesz ha a faktok ütköznek (egy időpontban lesz mondjuk a német és a fizika) majd?


HA bírod a 4 faktot akkor csináld!

2018. júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!