Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha bioinformatikus szeretnék...

Arnold277 kérdése:

Ha bioinformatikus szeretnék lenni akkor mi felöl lenne legjobb ezt megközelíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy elöször biológia alapszakra vagy mérnökinfóra vagy bionikára menjek,mert úgy tudom hogy mindháromból lehet szakosodni bioinfóra. Mi éri meg legjobban? És melyik milyen nehézségű?

2018. júl. 4. 17:23
 1/5 biomókus ***** válasza:
100%

szia!


melyik terület érdekel jobban? Biosz, informatika, matek?

Ha kevesebb és könnyebb matekot akarsz, akkor bioszról szakosodj, ha kevesebb növényt meg gombát meg állatokat meg biokémiát akarsz, akkor mérnöki oldalról :)

2018. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia

Először is, köszönöm a válaszodat.

Matek szakos gimnáziumi osztályban tanulok, érdekel a matek és infó viszont nem vagyok műszaki érdeklődésű. Biológiát is szeretem, igazából minden része érdekel

2018. júl. 10. 20:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Biológiát is szeretem, igazából minden része érdekel és el tudok mélyedni benne. Zoológiától a genetikáig stb.
2018. júl. 10. 20:32
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként neked mi a foglalkozásod?

És milyenek az elhelyezkedési lehetőségek bioinformatikusként?

2018. júl. 10. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én biológus hallgató vagyok, és sajna a mai biológia oktatás egyetemen kissé elavult, nem tanítanak rendesen bioinfot biosz szakon belül... De kis önszorgalommal, utánajárással sok mindent el lehet érni.

Én leginkább a molekuláris bionika szakot ajánlom, ha kifejezetten a bioinformatika érdekel.

Vagy pedig biológia alapszak, és mellette kis programozás, egyebek tanulása 😄

2018. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!