Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem hallgatói jogviszony...

Egyetem hallgatói jogviszony megszűnése?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első évemmel végeztem az egyetemen és azon gondolkodom, hogy minden minimum követelményt teljesítettem-e.


Leginkább ezen a ponton nem tudok eligazodni:

összegyűjtött elégtelen és nem megfelelt érdemjegy bejegyzéseinek száma (folyamatos számonkérés esetében a vizsgaidőszaki pótlást is ideértve) meghaladja

az alapképzések esetében a 30-at,

Tehát a 30 elégtelent azt úgy kell érteni, hogy 30darab egyes osztályzat/megtagadott tárgy?

Vagy összesen 30 elbukott kredit?


Kredit szinten a minimum felett vagyok, azzal nincs probléma.


Előre is köszönöm!


2018. júl. 5. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
30 egyes/bukás és nem 30 bukott kredit
2018. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért gáz, ha már a TVSZ sem megy. 30 egyes a képzésed alatt és búcsúzhatsz. Nem megtagadott aláírás, hanem egyes. Egy tárgyból maximum 6 egyesed lehet, vagy van néhány egyetem, ahol háromszor veheted fel a tárgyat, és ha 3. alkalomra sem sikerül akkor repülsz. Hogy nálatok ez utóbbiból melyik van, arra ott a TVSZ.
2018. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még egydolog: ami a TVSZ-ben van, azt vedd szó szerint. Mert az ment meg problémás helyzetekben. Akár egy "illetve" szócska is diplomamentő lehet, ha vacak az ügyintéző. Nem hiába írják a felvételinél, hogy jól olvasd át.
2018. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!