Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfón első éven...

BME mérnökinfón első éven fizikából mit fogunk tanulni?

Figyelt kérdés
Fizikából nagyon 0 vagyok, és még itt a nyár, szeretném pótolni a hiányosságaimat. Mi lesz első évben fizikából? mechanika, termodinamika és mágneses tér, elektronika és atomfizika amiket az interneten találtam ( [link] ). Mi okozhat nagyobb problémát ezek közül?

2018. júl. 5. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2018. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Régebben nagyon bénán tanították, de a Neptun szerint most már más tartja, őket nem ismerem. Mindenképp érdemes érdeklődnöd felsőbb évesektől, és olyan előadásra járni, amit jó előadó tart. Gyakorlatnál ez nehezebb, mert át kell jelentkezned a neptunban, amit csak a reghéten tudsz megtenni, ha van hely. A jó gyakvez nagyon sokat segít.


Felkészülésként a Dér-Radnai-Soós példatárat javaslom, szerintem érdemes megvenni is antikváriumban, vagy ahol sikerül, de le is tudod tölteni a vik wiki linkről (előző válasz). Sok feladathoz részletes megoldás is tartozik, és nagyon érthetően magyaráz. Én Bevezető fizika tárgyra nem jártam, de másoktól azt hallottam, hogy hasznos - de ott is nagyon a gyakveztől függ.

2018. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
a Dér-Radnai-Soós példatárat javaslom én is, elejétől végig oldd meg a feladatokat - mindennek megoldása is benne van, nagyon jó felépítésű példatár, önálló felkészülésre alkalmas. Először magad próbáld megoldani - és csak utána hátralapozni:)
2018. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem a fizikát nem fogod tudni teljesíteni. Sok tárgy ettől lényegesen szívatósabb. Még van időd sorrendet módosítanod.
2018. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Na megjott a bukott 58%os, aki mar csak 57. :D

Tobbit is fogja tudni teljesiteni, ne irj baromsagokat. Nekem is sikerult elso 4 felevben minden, es nem vagyok langesz.

2018. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Analízis és programozás jól megy. Romániai 11.-12. osztályos tanterv valamilyen szinten fedi az első évet, ahogy elnézem. Aztán megválik hogy meg fogom-e bírni, de mindenképpen a BME-re akarok menni.
2018. júl. 6. 17:16
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

58% Most komolyan mért csinálod ezt?


A fizika nem kifejezetten nehéz. Ha valaki nullán van, akkor is teljesíthető.


A matekkal ugyan ez a helyzet, de ott már talán kell egy erős közép és arra fog építeni az egész tananyag. Csak tanulni kell folyamatosan.


Az, hogy te kibuktál vagy éppen rettenetesen nehéznek találtad a te gyenge képességeidről árulkudik.


Az, hogy minde BMEs kérdést, amit az elmúlt 1 évben olvastam mindig ott voltál és ócsároltad a BMEt és a kérdezőket, hogy milyen hülyék hogy oda mennek azt mutatja, hogy rettenetesen gyerekes vagy.


Szerintem te mindennap leülsz a gép elé és beütöd a gyakorinak a keresőjébe, hogy BME és valamilyen oknál fogva élvezed ezt a fajta trollkodást.


Az meg, hogy sokaknak nem megy nem azt jelenti, hogy túl nehéz a szak. Gondoltál arra hogy a legtöbben nem tanulnak óráról órára?

2018. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha azt a rengeteg időt, amit azzal töltesz, hogy a gyakorin szidod a Műegyetemet, hasznosabb dolgokkal töltenéd, talán jobban menne az egyetem is. Már ha ott vagy még, és nem b*sztak ki a pi*ába
2018. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Ez az állítás hamis. válasza:
42%

A Dér-Radnai-Soós-t letöltheted innen (az alsó kettő PDF az):

ftp://witch.pmmf.hu:2001/Tanszeki_anyagok/Rendszer-_es_Szoftvertechnologiai_Tanszek/Szabo_Levente/Fizika_kozepiskolasoknak(erettsegire_felvetelire)/


Fölülről a második pedig a Holics-féle Fizika (csak, hogy az adjunk elméletnek is).


Az első egy kicsit könnyedebb (s messze nem olyan alapos, minta Holics könyv, de bevezetőnek - első közelítés gyanánt - esetleg az is jó lehet).


Kifejezetten a hozzád hasonló helyzetben lévő, gyenge fizikai alapokkal érkező hallgatók számára lettek ezek kitéve ide.

2018. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ez az állítás hamis. válasza:
27%
Bocsi az elírásokért! (Voltam már frissebb. :) )
2018. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!