Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József gimnázium...

Eötvös József gimnázium (Budapest)? Kérdéseim lent.

Figyelt kérdés

A most következő tanévben leszek 8.-os, és az Eötvösbe szeretnék felvételizni, lenne róla néhány kérdésem.


-A humán osztályba szeretnék jelentkezni, itt átlagban milyen a hangulat, a közösség?


-Egy nap átlagban hány tanóra van és ennek kb mikor van vége? (Külön elfoglaltságok megoldhatósága miatt kérdezem, nyílván nem ez alapján döntök egy suliról, csak kíváncsiság)


-Milyen tantárgyakra kell nagyon "gyúrni" a humán osztályban?


-Milyenek a tanárok?


-Milyen programok/szakkörök vannak?


Aki oda jár/járt azoktól örülnék a válaszoknak, tapasztalatoknak :)



2018. júl. 6. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a bejutáshoz még lenne kérdésem: ha jeles tanuló vagyok egy nyolc évfolyamos gimnáziumban, amellé mennyi pontos felvételi a biztos bejutás és mennyi az esélyes?
2018. júl. 7. 10:17
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Bár én nem humán osztályba jártam (most végeztem, hüpp-hüpp), ez nem is nagyon lényeges: szerintem az egész iskolában nagyon jó a hangulat és a közösség, és mindez átível az osztályokon. Ez most nagyon reklámszövegnek hangzik, tudom, de egyszerűen tényleg így van.

Átlagban 6-7 órád van egy nap, (hacsak nem 7-8-os vagy,) ami szerintem simán elviselhető - de garantáltan lesz olyan szakkör/egyéb program is, amire nem tudsz majd nemet mondani...:D A 6. óra 14.15-ig, a 7. 15.15-ig tart.

A humán osztály "specialitása" a magyar és a töri, de emellett emelt szintű nyelvoktatás van az összes osztályban. (Részletek: [link]

A tanárokról pedig: kevésbé jó tanárok minden iskolában léteznek, de itt szerintem nagyon-nagyon alacsony arányban vannak jelen - és például humánosként még lehet, hogy örülni is fogsz, ha például a kémiák kicsit lazábbak a kelleténél.:D Viszont el se tudom mondani, hány olyan tanárral találkoztam, illetve hány olyan tanár tanított itt engem, akinek a tudása elképesztő, a lelkesedése a tárgya iránt és a jófejsége együtt pedig egy álomtanárt eredményez - azaz ha te alkotnál magadnak egy tökéletes tanárt, pont ilyenre csinálnád.:) (Én teljesen reál beállítottságú vagyok, de bizonyos tanárok kezei között kifejezetten vártam a magyarórákat és a töriket is, pedig ezeket azelőtt untam és utáltam...)

Az egyéb programok listája pedig kb. végtelen hosszú, de íme néhány ízelítő: szakkörök minden tantárgyból a legjobb tanárok által megtartva, kórus (híresen színvonalas), színjátszókör, kosár-, röpi-, és kézicsapata is van az iskolának, csengettyűszakkör - tehát minden, amit el tudsz képzelni...:) Egyéb, nem hetente ismétlődő programok pedig például: tantábor, sítábor, kenutábor, irodalomtábor, biciklitábor, kultúrtöri-tábor (pl.: Franciao., Benelux-államok), nyelvi utak, kórustábor; Eötvös-napok, Tavaszi Fesztivál, AVE-napok, stb. Szóval van egy pár...

Kedvcsinálónak mindenképp ajánlanám a [link] böngészését, azon belül is az oldal tetején található kis videót:)

2018. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, egyébként nagyon bíztató az is hogy az Eötvösös kérdéseknél milyen rendes emberek válaszolnak, és milyen pozitívakat :)
2018. júl. 7. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ide ne gyere mert megverunk
2018. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy láttam a pontos kérdésedre nem válaszoltak. Ez lehet azért is van mert nyilván minden évben változik, de én is örültem volna egy körülbelüli értéknek.

Szerintem ha 80 pontnál többet szerzel akkor nem lesz gond, főként ha a hozott pontod maximális.

(Nekem is max volt, az írásbelim 93 lett, a szóbelin meg nagyon kedvesek, max pontot kaptam (50)

Ne aggódj, szerintem jó a rendszer tehát ha nem kerülsz be akkor lehet erős is lenne neked a suli, mert azért tényleg kell tanulni ha szeretnél 5ös lenni mindenből.

2018. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind sokat segít (a #4 -es kivételével) :)
2018. júl. 11. 22:26
 7/7 anonim válasza:

Szia!:)

Én most leszek tizedikes az Eötvösben, de nem humánon. Ahhoz hogy felvegyenek max vitt pontok mellett, ha mondjuk 80 pontos központit írsz, szóbelin már nem nagyon veszíthetsz pontot és úgy jó esélyed van. Amúgy nyilván célszerű ha összejön egy 85+-os központi és akkor már nem kell nagyon aggódni. Ha bármi kérdésed van még , nyugodtan írj privátban, igyekszem mindenre válaszolni. Egyébként pedig sok sikert!

2018. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!