Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen bölcsész szak...

Egyetemen bölcsész szak (germanisztika) mellett mennyi szabadideje van a hallgatónak?

Figyelt kérdés

Károli egyetemről van szó.

De más iskola/szak vélemény is jöhet. :)


2018. júl. 9. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsész szak mellett bármire van idő.
2018. júl. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én ELTE germanisztikán végeztem.


Szerintem életemben nem lesz még egyszer olyan jó dolgom mint ott. Semmit nem kellett csinálni, semmivel nem volt nehezebb a giminél. Ugyanannyi energiabefektetés a kettest elérni, mint gimiben az ötöst. (Semennyi, pedig az ország egyik legerősebb gimnáziumába jártam, és nem vagyok Einstein.) Sőt, abból a szempontból még könnyebb is volt, hogy te állítod össze az órarended (a gimivel ellentétben), így akkor van suli, amikor te akarod, ráadásul annak sincs semmilyen következménye, ha csak vizsgázni jársz be. A tárgyak 99%-a így is teljesíthető. (Csak a szemináriumokra kell bejárni, de egy csomó tanár még az ottani jelenlétet sem veszi komolyan.)


Szóval szinte ugyanannyi szabadidőd lesz, mintha nem csinálnál semmit. Mindenre lesz időd mellette.

2018. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az SZTE-ről tudok nyilatkozni, és az első évben elég sok a szeminárium (ahol elég komolyan veszik a hiányzásokat), és sok házit is adnak. Ha megvan a nyelvi alapvizsga, utána már több az előadás, mint a gyakorlat, de ezek között is van jó pár katalógusos. Persze nagyban függ a te tudásodtól is, hogy mennyi időre van szükséged, illetve az órarended összeállításától.
2018. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bőven elfér mellette +1 szak vagy egy heti 20 órás félmunkaidő.
2018. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elfér mellette +1 szak (például szombati gazdasági szak – melegen ajánlott!) és még így is marad idős heti 5 sportra.
2019. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!