Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vegyészmérnök. Jó ötlet...

BME vegyészmérnök. Jó ötlet volt? El tudom majd végezni?

Figyelt kérdés

Az idén érettségiztem, matek tagozatos voltam kémia faktal. Matekból emelteztem, kémiából közepeztem, jól sikerültek. BME vegyészmérnöknek jelentkeztem, ez lenne a célom, mivel a matekot és a kémiát szeretem, de nem tudom jól döntöttem-e hiszen kémiából csak közepet csináltam...

Remélem nem választottam rossz szakot. Ha valakinek van bármilyen tapasztalata hasonló szituációban és/vagy tanácsa azt szívesen fogadnám!!



2018. júl. 11. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Valószínűleg először sokkolni fog, hogy a középiskolához képest milyen ott a tempó, viszont ha szorgalmas vagy, jól be tudod osztani az idődet, és kérsz másoktól segítséget, akkor valószínűleg menni fog.

Ja és ha valami nem sikerül elsőre, mindenképp úgy állj hozzá, hogy "megtettem mindent, nem sikerült, de legalább szereztem tapasztalatot és tudom mire kell számítani" Ez egy nagyon fontos szemlélet ha húzósabb szakra mész:D (egy villamosmérnök hallgató)

2018. júl. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj jó szakot választottál, mérnök mindig kell :D ha tudod az emelt kémia és matek anyagát akkor annyira nem is lesz vészes az első féléved
2018. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!