Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-TTIK vagy ELTE-IK?

SZTE-TTIK vagy ELTE-IK?

Figyelt kérdés

Nos, alapvetően emellett a két egyetem között szeretnék választani. Viszont elég ellentmondó információkat hallottam mindkét egyetemről.


Kezdve az SZTE-TTIK-kel: Magáról a karról nemsokat hallottam, milyen a nehézsége, hányan végzik el stb. Elvileg kicsit könnyebnek mondják mint az ELTE-t. Ráadásul mindenki aztmondja, és számomra is nagy pozitívum, hogy nagyon jó a diákélet, sok a program, és infósként se kéne félnem a sok kocka anti-szocializmusától, ugyanis együtt van a kar a természet-tudománnyal. Illetve nem beszélve a most induló ösztöndíjrendszerről sem, vagy az alacsony albérlet árakról sem, amik szintén olcsóbbak. Viszont szeged nem olyan nagy város, kevesebb a lehetőség, és hamar ki lehet ismerni.

ELTE-IK: Mindenhonnan azt hallom, és nekem is folyton ezt mondják, hogy rohadt erős a matek, és kb. az átlagos matektudásommal már az elő évben kifogok bukni. Nemsok jót hallok róla, mindenhonnan szidják az egész infókart, az elavult rendszer illetve tananyag miatt. Nembeszélve az ottani infósok kb. nulla szociális életéről sem. (ismerős mondta). Ezek tetejébe ráadásul magasak az albérlet árak, sok a bunkó nagyvárosi ember stb. Viszont sokkal több a lehetőség, és a rokonaim is pesten vannak. Összességében engem Pestre húz a szívem, de ha tényleg igazak a pletykák, és átlagos matektudással esélye sincs ott az embernek, akkor nemsok értelme van hogy odamenjek. Illetve a matek után a másik dolog, az tényleg az infós emberek közösségi élete, sajnos nagy sok rossz tapasztalatom van belőle, és nem szeretném ha ez az egyetemen is folytatódna.


Nektek mi a véleményetek?



2018. júl. 11. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Az a véleményem, hogy


1/ tök mindegy, milyen voltál matekból, az egyetem mindenkinek nehéz, de tiszta lappal indulsz. Figyelj, tanulj ahogy csak tudsz, készülj rendesen és menni fog!


2/ nehéz a matek = jó az egyetem!


3/ sok a felesleges dolog, elavult a képzés = tény ami való, de ha sok a matek akkor ez máris javít a helyzeten. Legtöbbet pedig te magad tudsz javítani a helyzeten azzal, hogy rendesen tanulsz!


4/ sok a bunkó pesti = sztereotípia, nem bunkóbbak a pestiek mint a szegediek vagy pécsiek.


5/ azért szakmailag még mindig az elte-ik képzésének van az egyik legjobb híre.

2018. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Én SZTE-n voltam. Szegeden jobban érezhető az egyetemi hangulat, az egyetemi légkör. Budapesten ez azért elveszik. És szerintem ez egy fontos tényező, hogy az ember motivált maradjon.

De ez egy teljesen egyéni preferencia. Ha te úgy érzed, hogy pesten motiváltabb lennél, akkor menj oda. Ebben a szakmában abszolút nem a papír számít. Az égvilágon senkit se fog érdekelni, hogy hol állították ki a diplomádat. De tényleg.

2018. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Eltén nem a matek nehéz. Ahol tudni kell feladatot megoldani (ZH-k), azt dolgozat előtt 2 nappal nekiállva is hozható, ha legalább félig nem vagy hülye. A brutalitás ott kezdődik, amikor matek vizsgára magolhatod be az összes egész féléves istentelenül töméntelen matek definíciókat és bizonyításokat, hogy azt szóról szóra írd majd le nekik a vizsgán. Aztán 2 nap múlva már elfelejted, és mily érdekes, csak azok maradnak meg, amiket gyakorlatban is használtál, kár, hogy a nagy részéről még egy példát sem láttál.

SZTE-s haveromtól jókat hallottam, matekon kevesebb elmélet, több tárgyból megajánlott jegyet is lehet szerezni. Nyílván ott is vannak gyomorforgató tárgyak, de kissebb dózísban. Sajnos ennél többet nem tudok mondani.

Azt tudd, hogy az eltén most megújult a tanterv, kicsit kevesebb matek, kicsit kevesebb algoritmusfos, sokkal több programozás és válogatható tárgyak, de a fent említett, már jól bevált "szórómódszer" valószínűleg marad. Azt mondanám, hogyha nem szempont a pest, akkor SZTE (nekem sajnos az első számú szempont volt). Ha pedig csak később, nem idén felvételizel, még van rengeteg időd kutatni a megfelelőt, addigra már kiderül, mennyit ért az új tanterv, ezen felül esetleg gondold meg másik egyetemek mérnökinfó képzéseit is.

2018. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! SZTE előnye, hogy amolyan igazi egyetemi hangulata van, jók a nyelvtanulási lehetőségek, a város nagyon szerethető, és van híre. A hátránya, hogy én azt tapasztaltam, nem korrektek és nem szeretik a diákok érdekeit nézni, és a TTIK azért nem sétagalopp itt. (Én ott végeztem, mestert csináltam máshol, és összehasonlításban van korrektebb suli.)
2018. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!