Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ahol kötelező mezítláb...

Van ahol kötelező mezítláb tesizni?

Figyelt kérdés
Nálunk kötelező mezítláb és tornadresszben tesizni. Van még olyan iskola ahol ugyanez van? A mienk elég szigorú, és bentlakásos. Havi egyszer mehetünk haza, és egyenruhát kell viselni. Vannak máshol is ilyenek?

2018. júl. 13. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a fő kérdésre válaszoljak; igen, nálatok, mint ahogyan azt le is írtad.

Ha az a kérdés, hogy máshol is így van-e, arra csak azt tudom válaszolni, hogy állami iskolában biztosan nem; az még lehet, hogy valahol a tornadressz kötelező, de a legtöbb helyen csak annyi a követelmény, hogy a tornaórához kényelmes ruhát vegyenek, esetleg a fehér pólóhoz és a sötét nadrághoz ragaszkodnak. Az viszont szinte biztos, hogy mezítláb nem tornáznak sehol sem, de még talán zokniban sem.

2018. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mért ítéltek téged a szüleid börtönre? Útban vagy nekik?
2018. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az állami iskolákban nincs erre vonatkozó kötelező szabály. Általában a házirendjükben szabályozzák az iskolák, hogy milyen öltözetben kell részt venni a testnevelés órákon. Nálunk annak idején tornacipő volt az előírás, és ha valakinél nem volt ott, akkor kellett mezítláb tornáznia. A csúszásveszély miatt zokniban szigorúan tilos volt. A tornatanárok ebből nem csináltak nagy ügyet. Szinte minden tesiórán volt egy pár ember, aki mezítláb tornázott.
2018. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytesin szokott ilyen lenni, de nem minden esetben.
2018. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytestnevelés órán a mi esetünkben az volt a szabály, hogy mindenkinek másként kellett öltözni a saját hiányossága okán. Pl. aki a lúdtalpa miatt járt gyógytesire, annak nem kellett cipőt vinni az órákra, mert alap elvárás volt, hogy mezítláb legyen
2018. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom kérdező hogy melyik az az iskola amiről te beszélsz, de egyes bentlakásos iskolákba ahol szigorúság van ott sem kérnek ekkora baromságot hogy dresszben tesizzenek, meg mezítláb.

A húgom járt bentlakásos suliba ahol volt egyenruha, de tesiórára is külön egyen pólójuk és nadrágjuk volt, nem pedig dressz.

Ha szertorna anyagrész volt nálunk legalább is ott akkor nem viselhettünk cipőt és zoknit se igazán, leginkább akkor ha talaj torna volt vagy gerenda. Ha szekrényugrás volt akkor viszont kellett a cipő.

Nálunk tesiórán úgy működött hogy cipőből ha terembe voltunk az egyszerű tornacipőt írták elő, semmi más nem volt elfogadott. Ha kint tesiztünk a pályán amiről nálunk mindig több nappal előtte szóltak hogy úgy készüljünk cipővel, meg ha olyan az idő akkor melegítővel. Pályán például csak sportcipőbe mehettünk, egyrészt azért hogy ha utána terembe lesz óra ne vigyük be a koszt meg az egyéb szennyeződést a pályáról, mert tudták hogy senki nem fogja pucolni a cipőjét. Másrészt a talp kímélésére is hivatkoztak, de erre már nem emlékszem.


A tornadressz az nálunk csak általános iskolába volt kötelező. Amikor kezdtem a sulit 1999-ben akkor mindenkinek, minden lánynak tornadresszben kellett tesiznie, alsósoktól kéket, felsősöktől feketét kérték, és ezt szigorúan is vették ám!

Amikor felsős lettem akkor egyből fekete dresszt vásároltunk hogy legyen, de amikor kezdődött a tanév akkor jelentették be hogy igazgató váltás történt, mert az aki volt balesetet szenvedett még a nyár elején, és nem tudta vállalni a munkáját. Az új igazgató meg sokat enyhített a szabályokon, többek közt azon is hogy mi lányok is viselhettünk pólót meg nadrágot tesiórán, a tesitanárok meg alapból nem szerették ha egy fejlődő kamasz lány testhezálló öltözetet hord, főleg tornadresszt,de ez a hétköznapi ruhákra is vonatkozott, mert érdekesség az volt nálunk hogy testhezálló ruhát nem viselhettünk mint utcai ruhát, egyedül sportolásnál, tesiórán de akkor sem a biciklis nadrág és top verzió, hanem tornadressz kellett. De amikor ugye enyhítettek akkor a tesitanárom mondta hogy lányoktól is szeretné ha nadrágot és pólót viselnének, egyrészt azért hogy valami egyen ruha legyen a fiúkkal együtt, másrészt azért mert tudta jól hogy ilyenkor a fiúk már kezdenek kanosak lenni, és mi a dresszben úgy elvonnánk a figyelmüket hogy csak na. Akkor volt 1-2 csaj akik elég sokáig dresszben tesiztek és a tanár mindig kiabált velük hogy legalább kisnadrágot vegyenek rá stb.... akkor meg az volt a baj hogy dresszben tesizik valaki, elég érdekes volt.


A mezítlábas dolog ami a kérdés is ugye az nálunk soha sem volt. Persze gyógytestneveléseken vannak olyan gyakorlatok amik megkövetelik a mezítlábas mozgást de az teljesen más, és javarészt probléma kezelése miatt szükséges ez. Én jártam gyógytestnevelésre enyhe tartás problémám miatt, és ott voltak olyan feladatok ahol mezítláb kellett lenni, de nem a hideg padlón, hanem szőnyegen volt ez, és ott kifejezetten olyan gyakorlatok voltak ahol a lábujjainkat is használni kellett például.

De az hogy sima tesin mezítláb legyünk olyan soha sem volt, meg nem is annyira egészséges egy hideg padlózaton mezítláb lenni, én szerintem.

A másik meg az hogy a tornadresszben való tesizést sem látom praktikusnak, mert maga a tornadressz jó ruha, praktikus a normálisszabású, és varrású, és kényelmes is, de az egy külön sportághoz való ruha, elsősorban szertornához, aerobikhoz, tánchoz, és más egyéb gimnasztikai sportokhoz, nem iskolai tesire.

2018. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Egy iskolának jogában áll eldönteni, hogy milyen ruhában kell megjelenniük a diákoknak a tornaórákon. Amikor általános iskolás voltam, a lányoknak kék dressz, a fiúknak pedig fehér atlétatrikó és kék nadrág volt az előírás. Nem volt divatbemutató vagy rongyrázás. Nem a ruha számított. Ha valaki nem tartotta be a szabályt, pl. márkásabb pólóban jelent meg, a tornatanár levettette vele. Az egységes tornaruha szerintem teljesen rendben volt, mert nem jelentett plusz kiadást a szülőknek. Voltak olyan iskolák, ahol elvárás volt a fehér zokni a tornacipőhöz. Az én iskolámban a zokni színével nem foglalkoztak. A tornacipőnek fehér talpúnak kellett lennie és persze tisztának. Cipő nélkül vagy koszos cipőben nem lehetett részt venni az órán. Akinek nem volt rendben a tornacipője, vagy elfelejtette elhozni, annak mezítláb kellett tornáznia. Emiatt soha senki sem tiltakozott. Ez volt a szabály és be kellett tartani. ( Angliában nagyon egyszerű dressz kód van a tornaórákra: rövidnadrág póló és mezítláb)

A lúdtalpam miatt heti két alakommal gyógytornára jártam, amit ma már inkább gyógytestnevelésnek neveznek. Az elején mindig az iskolaihoz hasonlóan tornaruhában és tornacipőben végeztem a gyakorlatokat, aztán egyszer óra elején szólt a gyógytorna tanár, hogy vegyem le a cipőmet és a zoknimat, mert onnantól kezdve mindig mezítláb kell tornáznom. Kicsit furcsán éreztem magam, de végül sokkal jobban élveztem az órákat, mint cipőben.

2018. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Nem hallottam még ilyenről. Nálunk csak a rövidnadrág és egyenpóló volt kötelező, az viszont még télen is.
2018. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak felszerelés hiány esetén kellett bűntetésből mezitláb tesizni!
2018. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak akkor kellett ha filcen, szőnyegen kellett tornáznunk tesiórán.

Egyébként nálunk a fehér talpú tornacipő volt előírva.

Tornaruházat terén a lányoknak tornadresszt kellett viselniük, de csak a sport tagozatos osztályokban volt nekik kötelező. Egyébként suli címeres pólót kellett viselni tesin fiúknak, lányoknak és fekete rövidnadrágot amiből szintén volt olyan amin az egyik szárán rajta volt az iskola címere és a monogramja, de amikor mi kezdtünk ott akkor megszüntették, mert drága a legyártatása, és a szülőket nem akarják ezzel is terhelni.

2018. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!