Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogyha elérem a...

Az igaz, hogyha elérem a ponthatárt (egyetemi jelentkezés), akkor automatikusan bent vagyok?

Figyelt kérdés
tegyük fel, meghúzzák 350-nél a ponthatárt, nekem pont 350 pontom van, akkor bekerültem? Mindenki máshogy mondja nekem és már össze vagyok zavarodva :/
2018. júl. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen be
2018. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszii
2018. júl. 14. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár egyenlő a legalacsonyabb ponttal felvett hallgatóéjával. Szóval, ha pont ott húzzák meg a ponthatárt, amid van, akkor vagy te voltál a leggyengébb(legalábbis teljesítményileg), vagy többen is azok voltatok.

A felvin valahol megtudod nézni egyetemen belül, hogy mely szakokra hány fő jelentkezett és előző években mennyit vettek fel, mennyi volt a ponthatár.

Pl én láttam, hogy tavaly 50-nel alacsonyabb volt a ponthatár, mint ami nekem van és többen is jelentkeztek, mint most, szóval nagy eséllyel bejutok. :)

Szurkolok! :D

2018. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem, aki hülye kérdést ír ki, utólag törlik...


Most komolyan, ennyire nehéz megérteni a felvételi rendszert, tájékoztatót???

2018. júl. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem, a ponthatárt csak viccből állapítják meg, nem jelent semmit, utána még minden egyes jelentkező esetében belenéznek a varázsgömbbe, hogy megállapítsák, felvételt nyert-e.
2018. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az én gimimbe a bekerüléshez meg van szabva egy minimum ponthatár, és ha tegyük fel 50 főnek megvan az a pont, és elsőnek is jelölték meg a sulit, de 30 fős a max kapacitása az osztálynak, akkor az az utolsó 20 ember kiesik. Azt hittem itt is valahogy így megy, plusz szüleim is így mondták, de neten meg máshogy láttam... mondjuk miért is várok ezen az oldalon segítőkész, normális válaszokat xD (1,2, nem vonatkozik rátok, nektek köszi)
2018. júl. 15. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:
De most gimibe akarsz bekerülni, vagy felsőoktatásba? Mert utóbbi teljesen egységes, és nagyon hasznos és mindenre kiterjedő leírások érhetők el hivatalos forrásból!
2018. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3(vagyis második válaszoló) vagyok:

Nem minden évben vesznek fel annyi hallgatót, mint amekkora a kapacitás és persze van, hogy csak kevesebben jelentkeztek, de pont azért, hogy ha pl 50 főt felvennének, de 4 főnek megegyezik a pontszáma, akkor inkább lehet 48 hallgató, mint 52. A másik két lehetőség, hogy kevesen jelentkeztek vagy túl alacsony pontot értek el, hogy felvehessék őket egyetemre...

Aztán pótfelvételin meg talán két szerencsés bekerül...

2018. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!