Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg hülyeség informatikus-...

Tényleg hülyeség informatikus-könyvtárosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Arra készülök, jelentkezés már rég beadva, de csak lebeszél róla mindenki. Mást viszont nem tudok már választani.


Ti mit gondoltok a szakról?



2018. júl. 15. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Semmire nem való az a szakma, keress valamit ami nehezebb és majd jobban fogsz vele keresni.
2018. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem akarsz elhelyezkedni a végzettségeddel, csak hobby, akkor jó, de munkát találni vele lehetetlen küldetés. Ahhoz kevés benne az infó hogy informatikusként megélj, a könyvtáros meg kihalásos alapon működik.
2018. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Bár én a bölcsészet nagy rajongója és támogatója vagyok, beleértve az összes ókori nyelveket, filozófiát, esztétikát, teológiát stb. – de pont az informatikus könyvtáros szerintem se egy jó szak, a múltból ittmaradt őskövület. Felesleges rá elégetned az államilag támogatott féléveidet. Hagyj ki egy évet és addig tanulj valami OKJ-t vagy nyelvet.
2018. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
De azt azért tegyük hozzá, hogy nyugaton is van ilyen szakma a legtöbb egyetemen. [link]
2018. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már érettségi óta kihagytam 2 évet. - Dolgoztam, munkanélküli voltam és vagyok jelenleg.


Számomra muszáj az egyetem, mert teljes egzisztenciális csapdába kerültem. Nem szeretnék még 1 évet kihagyni, hiába van bennem is kétely.

2018. júl. 15. 22:01
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez igaz... lehetek ugyanitt 3 év múlva is semmit érő diplomával.


De akkor mit csináljak?

Munkám nincs, az ország olyan helyén lakom ahol aztán tényleg semmi melóhely, meg falusi is vagyok...

Mit csináljak?

Munkanélküliként nyelvvizsgázzak le?

2018. júl. 15. 22:08
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
érettségizz újra jobb jegyekkel és menj el valami gazdasággi/mérnök szakra ((azokkal ált. jól lehet keresni))
2018. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha van affinitásod az informatika felé és nem vesznek fel ide, kelentkezz pótfelvételin proginfóra. A bölcsész szakok 90%-a nem sokat ér a munkaerőpiacon.
2018. júl. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Az tény, hogy mondjuk ez nem egy túl jó szak, már ami a piacképességét, az elhelyezkedési lehetőségeket vagy a fizetést illeti. Ugyanakkor gondolom, hogy nem véletlenül választottad ezt és ez érdekelne. Szerintem az sem ér semmit, ha valaki úgy akar pl. proginfóra vagy mérnöki szakra menni, hogy egyáltalán nem érdekli, nincsen hozzá semmi affinitása vagy esetleg nem is megy neki.... Én nem voltam hülye a matekhoz, se a többi reál tárgyhoz, de egy félév után otthagytam a villamosmérnökit, mert azt hittem, hogy felvágom az ereimet. Szimplán azért mentem oda, mert a csapból is az folyt, hogy a mérnöki szakok a jók, azzal lehet jól keresni stb., stb. és ez nekem is tetszett, de rájöttem, hogy ez számomra nem ér semmit. Persze, lehetséges, hogy valakinek más az értékrendje és a magas fizetés érdekében megéri neki olyat tanulni, amit nem szeret és, ami nem érdekli, de én már az egyetemet sem tudtam volna így elvégezni, nemhogy még utána hosszú éveket dolgozni a szakmában. Emiatt én váltottam egy másik szakra, ami "büfébb", de legalább szeretem, érdekel és tudok vele tervezni. Persze, ha érdekelnek a műszaki vagy infós szakok, akkor válaszd azt, mert azzal tényleg elég nehéz rosszul járni...


Kérdező, azt gondold végig, hogy lenne-e más ami érdekelne vagy mindenképpen ezt szeretnéd, csak most elbizonytalanodtál. Ha igen, akkor elkezded ezt és jövőre újra jelentkezel egy másik szakra, bármire ami érdekel, vagy pedig el sem kezded és úgy jelentkezel. Ha kihagysz egy évet, akkor is tudsz pl. nyelvet tanulni, elkezdhetsz egy szimpatikus tanfolyamot, elmehetsz dolgozni stb., vagy, ha szükséged van még plusz pontokra (pl. emelt, nyelvvizsga, OKJ) vagy esetleg más érettségire a felvételi követelmények miatt, akkor arra is lesz lehetőséged.

2018. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a másik baj hogy idén leszek 23. És így is öregnek, elkésettnek érzem magam, és félek, hogy hátrányom lesz.
2018. júl. 16. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!