Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ez, hogy nem megy a...

Miért van ez, hogy nem megy a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Mindig is jeles tanuló voltam és most is az vagyok, de nagyon nehezen megy a nyelvtanulás.

Angolt első osztálytól tanulom, de még most se vagyok elég jó belőle pedig 11.be megyek és mindig 4es vagy 5ös voltam belőle(, de ez nem tükrözi az igazi tudásomat) . Konkrétan szenvedek vele pedig nemcsak a nyelvizsga miatt akarom tanulni, hanem azért is, hogy tudjak angolul... Magam miatt... De egyszerűen nem tudnék magamtól írni egy angol levelet vagy beszélgetni egy anyanyelvi beszélővel és nemtudom miért van ez... Járok angoltanárhoz, a feladatokat általában egész jól megcsinálom, de ha szóbelizünk egyszerűen félek megszólalni, csak a betanult szövegeket tudom momdani, magamtól alig -

alig tudok hozzárakni dolgokat, mert nem jut eszembe a legegyezerűbb szó se, konkrétan kinlódok csak vele és félek, hogy sose leszek képes beszélgetni, felirat nélkül filmet nézni stb... A nyelvtant értem, az mindig jól ment, de ha már használnom kell kikapcsolok és bepánikolok és végem lesz ezért nagyon el vagyok keseredve.

Minden nap angolozok 1-2órát de másnap ha átnézem a szavakat vagy a szövegeket mintha semmit sem tanultam volna.

Szeretnék előrehozott érettségit csinálni angolból, de nagyom félek, hogy nem fog összejönni...pedig őszintén sztem tényleg jó tanuló vagyok, de ez megöl engem... Stresszelek emiatt nagyon sokat, alig tudok aludni:'' '' '' '' (


2018. júl. 17. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A többi tárgyból milyen viszonyban vagy a szóbeli felelésekkel? Nem izgulod túl ezt a dolgot esetleg általánosan? Nekem az jön le, hogy nem vagy elég magabiztos, a többi tárggyal egyáltalán nincs problémád? Második nyelvet tanulsz?
2018. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért tennél előrehozottat abból, ami nem megy? Egy év tanulás nyelvből sokat számít.
2018. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A többi tárggyal nincs ilyen problémám... Nyílván van egy kis egészséges izgulás, mint mindenkinek, de angolnál sokkal több van, ha meg kell tanulni egy szöveget megtanulom, de h nekem kéne hozzáraknom dolgokat egyszerűen nem megy.

Németet tanulok még de utálom, azt tényleg azért tanulom mert muszáj.

2018. júl. 17. 20:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék előrehozottat csinálni, hogy megkönnyítsem a dolgom 12.re. Nyilván azt csak akkor csinálnám csak meg ha addigra meglenne a nyelvvizsgám amit omtóberben vagy novemberben szeretnék lerakni.
2018. júl. 17. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy kedves osztálytársam,egyik baratnőm helyzetet szeretném leírni,mert nagyon sokan azt hiszik hogyha valakinek van nyelvvizsgaja az egyenlő lehet bármivel is ,ez nem igaz!

10 nyarán lerakta az origos nyelvvizsgát 65 % komplex stb aztan eljott a 11. felev el kellett donteni,hogy ki akar elorehozott erettsegit tenni.Nekem es meg egy masik osztalytarsamnak nem volt nyelvvizsgaja de szerettuk volna megcsinalni(en szemely szerint azert hogy kiprobaljam magam)rengeteget gyakoroltam ,de mindenki azt mondta ,hogy ne menjek mert nincs nyelvvizsgam ,hiaba tudtak hogy jo vagyok,de feltek hogy mivel nem voltam ilyen szituba ,leronthatom az iskola atlagat🙄hat nem ez lett nekem 90%lett a baratnomnek akinek nyelvvizsgaja volt pedig 63%.Ami annyira nem is rossz , viszont hozza kell tenni hogy en tavaly nyaron csinaltam egy 94%os telces nyelvvizsgat ,es ez a lany ra akart beszelni hogy menjek szintemelore (ami az emelt )nyilvan mar ki voltam faradva ezt nem akartam bevallalni ,azonban o megtette és 34% lett neki.En ev vegen tettem szintemelot es 84% lett .Na most ez 3 ev eredmenye heti 6 orat jartam tanarhoz es meg ezen kivul napi 4 orat angoloztam,hetvegen filmeket neztem.Nyilvan ez azt vonta maga utan higy esetleg a szamomra nem fontos tantargyakbol nagyon gyengen teljesitettem,1 kor fekudtem le minden nap .Még mindig érzem egyebkent az elmult 2 evet hogy mennyire tulhajtottam magam

(Amugy most volt 12 es es nemetbol 0 rol egy felreértés miatt csinaltam egy 60 os erettsegit .0 ugy ertsd hogy volt 4 evig orank de mindig helyettesitve volt tehat tenyleg nem tabultunk.)

Egyebkent ilyenkor a tanárok joval elnezobbek a szobelin mert ismernek stb.Kezdj el gyakorolni es majd meglatod😁

2018. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem vagy egyedül, én se tudok megtanulni normálisan németül, pedig 9 éve tanulom. :(
2018. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!