Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE zenei tanszékre...

Milyen az ELTE zenei tanszékre a felvételi?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta tervezem a továbbtanulást, de a LFZE-ről már lemondtam, viszont érdekelne, hogy mennyire nehéz ill milyen az ELTE felvételije. Láttam a követelményeket, inkább a feladattípusokra vagyok kíváncsi. Köszönöm

2018. júl. 19. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én idén csináltam énekből a felvételit, tanári szakra(magyar-ének szakos tanárira is beadtam). Mivel konzervatóriumba jártam, így nekem könnyűnek tűnt, de amúgy sem volt nehéz, max ha nem tanultál akkor a zongora, vagy a karvezetés a húzós. Az összhang az semmi, a blattolás megoldható, bár ha nem tudsz szolmizálni, az sem egyszerű. A népdaltanulás macerás, de nem nehéz, csak sokat kell megtanulni(20 kötelező, 20 szabadon választott) persze ezeknek a felét sem kérik, össz egy népdalt kellett énekelni, meg egy zongoradarabot zongorázni, és egy magánéneket, egy vsz-al énekelni. A zeneirodalmi tájékozottság meg annyi volt, hogy kérdeztek pár szót a darabjaim szerzőiről, semmi komoly. Én így ezt tudom mondani, ha érdekel még valami külön vagy nem világos, kérdezz nyugodtan.:)
2018. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, ment a zöld kéz :) Megnyugodtam, hogy nem olyan nehéz, és igen keményen készülök rá, szóval remélhetőleg sikerül.
2018. júl. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!