Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért volt ennyire könnyű az...

Miért volt ennyire könnyű az egyik egyetem és miért ennyire nehéz a másik?

Figyelt kérdés

3 évet húztam le a Debreceni Egyetemen és maga volt a mennyország az az időszak. Alig kellett tanulni, a követelmények könnyen teljesíthetőek voltak, a hiányzásokat sem nézték rossz szemmel a tanárok, a város, a koli, a közösség is nagyon király, hamar elrepült 3 év.

A diplomájuk viszont nem ért semmit sem, így vàltottam, hasonló területre a Miskolci Egyetemen és ez a szöges ellentéte Debrecennek. A teendőkből ki sem látszik az ember, az elvárások hatalmasak sok esetben, hiányozni nem igazán lehet, a kiadott feladatok rengeteg időt elvesznek és nagyon nehezek, plusz munkát is varrnak az ember nyakába, a koli és a közösség katasztrofális, ott gáncsolják el a másikat, ahol csak tudják, az ügyintézés borzalmas, a város sem mérhető Debrecenhez...itt már 2 év tűnik legalább kétszer-háromszor olyan hosszúnak, mint Debrecenben 3 év, sokszor már kibírhatatlan.


2018. júl. 22. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egyikben "nemes, küzdő, szabad lelkű diák" lehettél, míg a másikban a vadkapitalista munkaerőpiac igényei szerint kiképzendő biorobot. Az első esetben a "szabad" szón van a hangsúly. A második esetben meg erősen korlátozták szabadságodat, jobban megszabták mit tegyél és mennyit.

Ne értsd félre, nem valami gúnyból momdom mert én is voltam mindkét típusú diák.

2018. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Mert a debrecenin semmi a muszaki kepzes, miskolcon pedig meg is tanitanak valamire.
2018. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én is tapasztaltam. Egyik egyetemen alig értem el a 3-as 4-es szintet, a másikon, amin most vagyok pedig 5-ös az átlagom, pedig ez a második nevesebbnek iskolának számít és sokkal nehezebb szaknak. Mindkettő mérnöki amúgy.


És nem csak amiatt érzem könnyebbnek, mert már tanultam mérnökin, mert nagyjából csak az analízis volt amiben előnyöm volt a többiekkel szemben, de valahogy azon is átrugdaltak mindenkit még azt is, aki alap szinten se tudott deriválni.

2018. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Áruljátok már el (főleg a 3. hozzászóló), hogy milyen szak az és hol, ahol ilyen könnyű az egyetem?!
2018. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!