Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak biológiából teszek emelt...

Csak biológiából teszek emelt érettségit, minek tudnák tovább tanulni?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy szinte a biológia és a kémia mindig együtt kell, viszont nem tervezek kémiából érettségizni. Csak biosz emelttel milyen irányba tudnék menni?

2018. júl. 22. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Általános orvosi, fogorvosi, gyógyszerészeti és állatorvosi szakra kell két emelt.
2018. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biológus
2018. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Tudnék* (Ne haragudj, kérlek, tényleg no offense, és nem kötekedésből, csak nem akarom, hogy rosszul használd!)


Amúgy biológia, ETK-s szakok (ápoló, mentőtiszt, dietetikus, szülésznő, védőnő, gyógytornász, orvosi diagnosztikai analitikus, stb), biomérnök, bionika (ezek matekosak mondjuk), pszichológia... biztos van még, de hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2018. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Tudnék* (Ne haragudj, kérlek, tényleg no offense, és nem kötekedésből, csak nem akarom, hogy rosszul használd!)"


Megjött az aktuális nyelvtannáci, aki nem tudja, hogy a nyelv egy élő változó entitás. Két évvel ezelőtt gondolom azért szóltál be az embereknek mert használták a deviszont-ot.

2018. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Azt találd ki, milyen munkát szeretnél végezni x évtizeden keresztül, ne azon a szakon agyalj, amit pár évig végzel csak. Ha az orvosi érdekel, vágj bele a kémia emeltbe is, ha meg a biológia szak (bár szerintem ide csak nagyon elvetemültek mennek), akkor meg elég az emelt biosz is bőven.
2018. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok


Tök jó, hogy 55%-ban vagyok hasznos, de akkor mondom érthetőbben. Azt hiszem, csak a fentebb említett szakokra kell a két emelt együtt, a többihez (pl.dietetikus, szülésznő stb.) elég a biosz emelt. Legalábbis a felvételihez. De lehetsz még akár biomérnök is, ha azt szeretnéd. Nézz egy kicsit szét, válassz 3-4 konkrétabb ötletet, és úgy mi is jobban tudunk segíteni. :)

2018. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíts megérteni ezt a logikát. Mi visz rá valakit, hogy először azt döntse el, hogy miből érettségizik, aztán hogy hova jelentkezik, aztán hogy mivel akarja tölteni az életét? Mi ezt annak idején fordítva csináltuk. Biztos ebben is van valami logika, csak én nem látom.
2018. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Nem vagyok amúgy nyelvtan náci, de ez az oldal azért működik, hogy segítsünk másoknak. Nem, nyilván nem ez volt a kérdése, de hátha ezek után jól fogja használni. Szerintem tök normálisan mondtam. Ne haragudj, Kérdező, nem akarom offolni a kérdést. A "deviszont" ugyan nem helyes, de már eléggé köznyelv, néha az én számon is kicsúszik, a tudnák viszont T/3.
2018. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!