Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felveteli ponthatarral kapcsol...

Felveteli ponthatarral kapcsolatos kerdesem lenne. Neztem statisztikakat es nem vagyok benne biztos, tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
Tavaly (2017A) 1033-an jelentkeztek osszesen, elso helyen pedig 445-en a BME VIK villamosmernokire. 360 volt a pont, iden pedig kereken 1000-en osszesen es 426-an elso helyre. Lehetseges, hogy 370 fole megy? Elegge parazok, 374 pontom van.

2018. júl. 22. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

A BME-en a többihez képest elég magas szokott lenni a pontszám, így nem igazán értem azokat, akik nem első helyen jelölik... Ők vagy más szak (ami valószínűleg szintén műszaki terület), vagy meggondolták magukat, és mégsem vállalják a BME nehézségeit, ezért cserélték...

Vagy csak szimplán idióták...


Ugye nem tudhatjuk, hány ponttal vannak az idei jelentkezők, de szerintem túl nagy ingadozás nem lesz. Sőt, mivel műszaki területen most a mechatronika nagyon felkapott lett, így a magasabb pontszámúak egy részét szerintem elszipkázza. De ez csak egy vélemény...

2018. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom te mit néztél, de tavaly 375 volt:

[link]

És tavalyihoz képest elvileg pontemelkedésre számítanak, mert a férőhelyekkel babráltak valamit. De sok szerencsét.

2018. júl. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
juj basszus, benéztem azt hittem mérnöninfó.. Villamosmérnökin 360 volt valóban, és nem egy nagy divatszak, az nemhiszem, hogy megugrana.
2018. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A mérnökinfó fog valószínűleg csak megugrani, az is azért, mert a BProfosok miatt valszeg csökentik a létszámát
2018. júl. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!