Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély hogy az ELTE skandin...

Van esély hogy az ELTE skandinavisztikán idén és jövőre is csökkennek a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Ősztől végzős leszek és csak ez a szak érdekel, semmi más. Ha ide nem vesznek fel, akkor OKJ-re megyek és pár év múlva megpróbálom újra.


Szerintetek van esély hogy kevesebben jelentkeznek erre a szakra mondjuk jövőre? Megnéztem, idén első helyen 61-en jelölték meg és 40 a max felvehető.

A 410-es ponthatárról jó lenne ha mondjuk egy 390-re lemenne, mert nem tudom hogy hozok össze ennyi pontot. Maximumnak a 400-at számoltam. Nagyon szeretnék pedig norvégot tanulni :)



2018. júl. 22. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

A skandis szakok mindig is magas pontharral indultak, viszont ha jol tudom mas egyetemen is van skandinavisztika, esetleg annak is utannajarhatsz. Talan a Karolin vagy a PTEn indul szerintem skandi, erdemes oda is jelentkezni ha van es ha tenyleg csak ez erdekel. Viszont ha nem jon ossze en ajanlanam (ha mindenkepp tovabb akarsz tanulni), hogy mondjuk (ELTErol nyilatkozok)

- felveszel egy masik majort mondjuk az anglisztikat/ vagy germanisztikat es norveg minort veszel fel hozza. Igy tanulhatod a norvegot is :)

2018. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, ez eszembe sem jutott :) Persze B tervnek nem rossz, de a legjobb lenne ha a fő nyelvem a norvég lenne.

Sajnos skandinavisztika csak az ELTE-n van, de hátha jövőre vagy utána indítanak máshol is :)

2018. júl. 23. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
pedig mintha Debrecenben is lenne...
2018. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs máshol csak az ELTE-n sajnos, én is megjelöltem, de végül sokkal kevesebb pontot tudtam összeszedni, így kihúztam. Debrecenben néderlandisztika van, meg német.
2018. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Wow, 16 ponttal csökkent, ez már nagyon jó, de remélem jövőre is megy még lejjebb! :)
2018. júl. 26. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelt régebben ez a szak, a pontom is megvolt bőven, de lebeszéltek róla. Utólag már nagyon örülök neki. Közben elvégeztem egy másik szakot az ELTÉ-n, megismertem jópár skandist is. És nem nagyon tudnak hol elhelyezkedni. Mindenki multikhoz akar menni, mert kb. csak az van, de viszonylag kevés keres skandináv nyelvtudású embereket, ami meg igen, az fullon van, kb. minden végzős beadja az életrajzát. A doktori pálya is telített, nem kellenek újabb oktatók az egyetemre. Turizmus szintén nem játszik, Norvégiában mindenki beszél angolul. Tolmács-fordító képzés sem indul skandináv nyelvekkel.


Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de a legjobb szándékkal írtam le mindezt. Mert nekem végül is nagyon sokat segített, hogy régen felnyitották a szemem. Szintén norvégra akartam menni, mert én is imádom a nyelvet, kultúrát, országot, erről nem is mondtam le. Azóta már jártam Skandináviában, legközelebb már csak nyelvvizsgázni megyek vissza Bergenbe, 1-2 éven belül. :)

2018. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, elgondolkodtató.

Végül melyik szakra mentél? :)

2018. aug. 9. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!