Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közigazgatás-szervező szakirány?

Közigazgatás-szervező szakirány?

Figyelt kérdés
Jól tettem, hogy a nemzetközi közigazgatási szakirányt jelöltem meg első helyen?

2018. júl. 23. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén végeztem ezen a szakirányon és nekem tetszett, bár engem alapból érdekelt a nemzetközi jog,a diplomácia, az EU-s dolgok, szóval nem volt rossz.

Szerintem ez a legkönnyebb szakirány egyébként, az általános nekem nagyon nem tetszett volna, az adós pedig túl sok zh-val, macerával jár, utolsó évben már senki nem akar megszakadni, főleg nem egy ilyen másodév után xd

Egyébként önmagában a szakirányt szerintem senki nem fogja nézni kb, ez inkább csak egy lehetőség, hogy azt tanuld, ami a leginkább érdekel a három közül. Bár biztos van ahol előny is lehet akár, pl. az adó szakirány a NAV-hoz.

A tárgyak nem nehezek, nekünk volt két Halászos tágy (katalógusos), egy Mandák előadás, nk-i pénzügy szeminárium, diplomácia előadás és szaknyelv, eu jogrendszer, eu szakpolitikák (ez az egy volt csak szóbeli vizsgás télen). Szóval nem vészes, én nem bántam meg.

2018. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem tudom amúgy, hogy első vagy másodéves vagy -e. Nekünk másodév után lehetett szakosodni, de most már asszem az elsősöknek is lehet. Ott nem tudom hogy oldják majd meg, hiszen a szakmai törzsanyag is hátravan.
2018. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ! :) Ment a zöld.

Elsőéves vagyok. Az általános igazgatást egyből kizártam, az nekem sem tetszett. Végig az adó és a nemzetközi között vacilláltam.

Na most az a helyzet, hogy az alapvizsgák rovására, felerősítették a szakirányokat. Olyannyira, hogy a diploma minősítése a következőképpen alakul:


"Az oklevél minősítését a szakirányon előírt kötelezően teljesítendő tantárgyak tanulmányi átlaga és

a záróvizsga eredményének egyszerű számtani átlaga adja meg."


Alapvizsga papíron már nincs, a tantervben (és a Neptunban) kollokviumra cserélték fel. Gyakorlatilag meg közigtöriből azt mondták alapvizsga van, de végül nem tudom, hogy tettek-e bele első féléves tételeket.

+ Alkotmányjogból is mondták, hogy alapvizsga lesz, de aztán nem tudom mi lesz belőle a III. félévben.


2 félév után hozz egy ilyen jelentős döntést, amikor még uniós tárgyad (az első 4. félévben az EU közjogi alapjai) egyáltalán nem volt, de adózós (a pénzügyi jogon kívül) sem igazán.


Egyébként így lesz:

1. A magyar külügyi igazgatás 5. félévben

2. Az EU jogrendszere 5. félévben

3. Az Európai Unió intézményrendszere

és politikái 5. félévben

4. Európai gazdasági integráció 5. félévben (ez a EU pénzügytani helyett van, gazdasági tárgy elvileg)

5. A diplomácia intézménytörténete 5. félévben

6. Összehasonlító politológia 5. félévben

7. Az Európai Unió és a tagállamok

közszolgálati rendszerei 6. félévben

8. Diplomáciai kapcsolatok joga 6. félévben

9. Európai kormányzati és közigazgatási

rendszerek 6. félévben

10. Szaknyelv I. 3 félévben

11. Szaknyelv II. 4. félévben

12. Szaknyelv III. 5. félévben

13. Szaknyelv IV. 6. félévben


A szaknyelvnél heti 4 óra gyakorlat lesz, az Európai gazdasági integrációnál lesz heti 90 perc szeminárium és előadás. A többiből csak előadás lesz. (minden héten)


Tényleg csak 1 szóbeli lesz ezek közül? :D

2018. júl. 23. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, legalábbis nekünk csak az Európai Unió intézményrendszere és politikái volt szóbeli (kb. 60 tétel), a többi írásbeli volt, és a 6. féléves tárgyak mind írásbelik voltak.

Fura egyébként, hogy az alapvizsgák már nem számítanak az oklevélátlagba :o bár lehet jobb is így, legalábbis a szakirányos tárgyakból szerintem jobb átlag jön/jöhet össze, mintha csak az alapvizsgák átlagát néznék+a záróvizsga eredményt.

Nem tudom nektek akkor hogy lesz, nekem ezek voltak az alapvizsgáim: közigtöri II, funkció+Ákr, civil II, aztán volt egy közpénzügyes tárgynak a második része, meg az állam szervezete nevű tárgy. Az államszervnél kérték az alkjog tételeket is, a többi tárgynál csak a második féléves anyagot, pl. közigtörinél is.

Tanárokról tudok nyilatkozni, de nem biztos, hogy ugyanazok lesznek nektek is, mint nekünk, illetve a vizsgakövetelmény is lehet más lesz. Az NKE-n sajnos minden évfolyamon változik valami szinte évente :(

2018. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék, hogy volt nyelvvizsgád amikor erre a szakirányra jelentkeztél?

A szaknyelvi órák, hogy zajlanak? (A német érdekelne, bár szerintem te pont angolos voltál :))

A nyelvtant átismételtétek vagy úgy vették, hogy azt már mindenki tudja egy bizonyos szinten? (mondjuk középszinten)

Nem kertelek tovább, fog valamilyen hátrány érni, hogy még nem rendelkezek nyelvvizsgával a választott nyelvből? :))

2018. júl. 23. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Abszolút nem lesz hátrányod szerintem, bár nem tudom milyen szinten állsz. Én németes voltam egyébként végig, és én B2 általános nyelvvizsgával jöttem ide. Németből kevesebb csoport indul általában és egy német tanár van még mindig szerintem. Főleg a szakszavakat kell megtanulni, témakörönként haladtunk. Alapvetően a közigazgatáshoz vagy pl az alkotmányjoghoz kapcsolódó témákat vettünk át. Nálunk két félévközi zh volt a követelmény, arra kaptunk jegyet, illetve kiselőadást is lehetett tartani. Témakifejtés volt még, nyelvtan nálunk kb semmi. Az órai anyagból tökéletesen fel lehet készülni zh-ra. Szinten tartásra jó, meg arra, hogy a szaknyelvben elmélyedjünk egy kicsit. Nem kell félni tőle :D
2018. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. júl. 23. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!