Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok, ha valaki nem katolik...

Nálatok, ha valaki nem katolikus/református/evangélikus volt, (hanem egy másik felekezet tagja), és tartottak hittanórákat, hogyan oldották meg?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van egy katolikus iskola, ahol a diákok felekezeti hivatartozás alapján mennek katolikus/református/evangélikus hittanra, de ha az osztályból van pld. egy adventista, vagy egyéb nem "megszokott" vallású, az abban az órában hol szokott lenni? Lyukas óra, vagy mi? Nálatok ha volt ilyen, hogyan oldották meg?

2018. júl. 23. 10:23
 1/3 ifjutanonc válasza:
34%
hittan helyett járj természettudományi órákra és egy idő után nem is kívánod majd a hittan órát.
2018. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Én evangélikus iskolába járok és évelején választani kellett hogy evangélikus/katolikus/református és mivel én nem tartozok felekezetekhez így akkor is kellett választani. És szerintem nem lesz lyukas órád, miért lenne? Nálunk is van egy olyan gyerek aki másik felekezethez tartozott de mivel választani kellett neki így az evangélikust választotta!



Kezdj el gondolkodni hogy mit választasz majd!!!!

2018. júl. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában az iskola által "felkínált" lehetőségek közül kell választania, tehát jár a katolikusokkal/reformátusokkal/evangélikusokkal együtt az ő hittanjukra.


De néhol az is elképzelhető (gondolom az év elején kell kérelmezni, nem tudom pontosan), hogy a saját felekezetének a papjától/lelkipásztorától/lelkészétől hoz egy igazolást (és osztályzatot). Ez esetben talán lyukasórája van.

2018. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!