Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest egyetemistaként?...

Budapest egyetemistaként? Milyen lesz?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re jelentkeztem, és mivel elég sok pontom lett, így biztosan felfognak venni(remélem). Na de, a legfontosabb, hogy mire számítsak? Tényleg olyan rideg és élhetetlen? Illetve albérletet vagy kolit lenne érdemesebb választani? Lehet ismerősöket, barátokat szerezni? Minden véleményre/tapasztalatra kíváncsi vagyok! :D

2018. júl. 23. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom ki mondta hogy rideg és élhetetlen lenne a pesti egyetemi élet, de nem tapasztaltam ilyet.

Ha a pénz nem számít akkor albérlet, ha igen akkor kollégium.

Ismerősöket, barátokat mindenhol lehet szerezni.

2018. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

én is most fogok felmenni pestre tanulni. lány vagy?

for research purposes...

2018. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nemtalált, csávó vagyok. :D


Amúgy a vidéki ismerőseim mondogatják mindig, hogy az ottani emberek kb. leszarják egymást, és magadra hagynak ha bajba kerülsz. De mondom, nem saját tapasztalat, úgyhogy ha valaki rátud cáfolni akkor az nekem csak jó.

2018. júl. 23. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ezek mind általánosítások. a világ nem csak ilyen, vagy cska olyan:D

mindenhol vannak hülyék és rendesek. csak az arányok változóak, viszont nem drasztikusan

2018. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Jó hely pest. Én már nem is tudnék csak szülővárosomban élni.
2018. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Pest egy retek hely.
2018. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
60%
Rideg es elhetetlen? Nem az. Foleg nem egyetemistakent lol. Barki eddig eljott meglatogatni kulfoldrol, belfoldrol az elso ejszaka utan azt mondta, hogy ilyen jo hangulato varosban meg sose jart. Budapestnek van az egyik leghangulatosabb ejszakai elete es a tokeletes varos a szorakozasra. Gondolom egyetem mellett az nem art, ha erre van lehetoseged. Es itt lesz. Az csak rajtad mulik ezt te mennyire hasznalod ki.
2018. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én szívem szerint nem vagyok nagy rajongója Budapestnek, sok bosszúságot okozott az elmúlt évben. Az albérletek szerintem irreálisan drágák, az Eltés kollégiumok nem olyan rosszak (egy kettőt leszáítva), pár éve kezdtek bele a felújításokba is. Barátokat szerintem ha nyílt vagy az emberek felé könnyen találsz (bár láttam már életképteleneket is barátokat szerezni) szóval nincs miért aggódni :) A mindennapokban is találsz majd valamit ami feldobhatja a napod (pl ha a villamossofőr reggel a hangos bemondón szép napot kíván az utasoknak :) ) És ne felejtsd nem te leszel az egyedüli aki most kezd majd, nem leszel egyedül.
2018. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de nem szarják le az emberek egymást, nyilván lehet ismerkedni, főleg egyetemen. Amúgy a város egyetemistaként szerintem nem éri meg. Drága, nagy (csomó időt elvesz a közlekedés), a kollégiumok többsége nem nag szám. Amúg a város szép, mármint nagyvárosi feelingje van, ha szereti az ember az ilyet, az jó, munkalehetőség szempontjából a legjobb nyilván, de a megélhetés szempontjából nem a legjobb választás.
2019. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsi, lemaradtak az ipszilonjaim :D
2019. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!