Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsősként felvehetnek úgy...

Elsősként felvehetnek úgy koliba, hogy nincs túl sok szociális pontom?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetemre fogok járni, és szeretnék kolis lenni, csak "sajnos" nem vagyok hátrányos helyzetű, a családban senki sem munkanélküli, nincs testvérem, stb. Apukám nyugdíjas, de pár éve megint dolgozik (ennek nem tudom, mi a külön neve), ez számítana valamit a pontoknál? Illetve eléggé messze lakok Debrecentől, van esélyem, hogy így is felvegyenek? Állami ösztöndíjas képzésre vettek fel, ha ez számít.

2018. júl. 31. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy hogy számolják a pontokat. Távolságra biztos kapsz pontot, illetve a felvételi pontjaidat is lehet, hogy figyelembe veszik.


Viszont vidéken általában nem szokott gondot okozni a kollégium kérdés.

2018. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van minden infó. :)

2018. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A távolságra biztos kapsz pontokat, és nálunk (Szeged) a nyugdíjas szülőre is jár szoc.pont.
2018. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. aug. 1. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Nezd meg a kollegiumok felveteli ponthatarait is es olyat jelolj meg aminek nem olyan magas a ponthatara aztan oda nagyobb esellyel vesznek fel:)
2018. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sm's girl ***** válasza:

Én is nagyon reménykedem hogy felvesznek csak a távolságra kaptam öszesen 3 pontot :D

Remélem te is bejutsz! :)

2018. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vettek fel :(
2018. aug. 21. 16:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, miket jelöltél meg amúgy? :(

Szerintem ősszel azért még érdeklődj, hátha végül lemondja valaki, vagy hasonlók. :)

2018. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kossuthokat, meg a Campust, a Kossuth III-ról 3 ponttal maradtam le :(


Még tervben van, hogy írok egy méltányossági kérelmet, csak hát, nem igazán tudom, mit írhatnék bele érvként.

2018. aug. 21. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Add be várólistára. 100% hogy valaki már a 2. héten otthagyja az egyetemet/albérletet talál stb.
2018. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!