Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kötelező lesz a nyelvvizsga...

Ha kötelező lesz a nyelvvizsga, akkor is járni fog érte extra pont?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor ez azt vonná maga után hogy mindenhol megnőne a pontszám, mert mindenkinek lenne nyelvvizsgája. Ezt hogyan tervezik kiküszöbölni?

2018. aug. 1. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, hogy nem válaszolok érdemben, de ez engem is érdekel. Szerintem emelkedni fognak a ponthatárok.
2018. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
úgy hogy már nem lesz érte plusz pont.. max a felsőfokért.
2018. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második írja.

Szimplán kiveszik a nyelvvizsgáért járó pluszpontokat.

2018. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami feltétele a jelentkezésnek, akkor nem lesz érte plusz pont, szerintem. Az érettségiért se kapsz extra pontokat....
2018. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem változtatnak a pontozási rendszeren emiatt
2018. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ez kib@ lenne azokkal szemben, akiknek nyelvvizsgája van, ha nem adnának érte pontot, nem? Ha jól értem azért vezetik ezt be, mert a sok lusta dög nem hajlandó letenni a nyelvvizsgát és ezért nem kapták meg a diplomájukat... Csak én érzem úgy, hogy ez így nem lenne igazságos?
2018. aug. 9. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Igen csak te.

Ha több pont kell, akkor tanulj többet.

2018. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem lenne. a mai világban szinte kötelező a nyelvtudás... egyetemi végzettséggel méginkább... ami meg alap dolog, azért miért adjanak plusz pontot?
2018. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert a nyelvvizsga nem tartozik bele az oktatási rendszerbe, egy teljesen különálló papír, amit önkéntesen kell letenned. Sokan direkt azért tették le a nyelvvizsgát, mert extra pontot kaptak érte és nagyobb eséllyel kerültek be így az egyetemre. Most, ha nem fognak érte extra pontot adni, akkor lényegében a hivatal igazat ad azoknak a buta hallgatóknak, akik nem képesek bemenni egy nyelvvizsgára és mi, akik kemény munka árán letettük, miattuk nem kapunk érte semmit. Nem gondolod, hogy ez így nincs rendjén? Kicsit olyan, mintha a csövesek miatt vezetnének be egy adót, mert ők nem voltak képesek kifizetni a lakásukat.
2018. aug. 9. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
kemény munka?? hát ha a középfokú nyelvvizsgához verejtékes munka kell, ott gáz van.. egy középsuliban félvállról vett nyelvoktatás bőven elég. És ONNANTÓL hogy kötelező lesz a bekerüléshez is, onnantól már nem önkéntes a dolog. hanem mindenkire kötelező érvényű. így nem ér senki többet azzal, ha megvan, hisz minden jelentkezőnek alapvető elvárás lesz. innentől ez nem számít plusz értéknek, nincs mire pontot adni.
2018. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!