Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-TTK Földrajz-történelem...

DE-TTK Földrajz-történelem osztatlan tanárin indul valaki innen?

Figyelt kérdés
Mire lehet számítani? Nehéz lesz szerintetek?

2018. aug. 2. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Igazi mekis szak.
2018. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A földrajzon sok terepgyakorlatotok lesz, meg a topográfia lesz vészes. A sok terepgyak viszont elviszi majd a gyakorlatokról való hiányzásaidat, tehát ésszel kell majd figyelni a hiányzásokat. Ha jól emlékszek ezek több naposak.

A törinél valami római, vagy valami hasonló töris tárgy a vészes az elején, ott sokan buknak-maradnak le, de utána nem lesz gond.

Ezt mesélték nekem. (én is tanáris vagyok, csak nem ezen a szakokon)


Nem mekis, büfé szak, szóval figyelni kell majd. Viszont mivel ttk és btk vegyes szakpárosításod lesz, így erre is ügyelned kell, mert pl nem esnek egybe az időpontok, nem adhatnak keresztben jegymegajánlást.

A ttk-hoz, azaz a természettudományi karhoz fogsz tartozni. ( egy régi döntés szerint az ABC-ben előbb lévő karhoz tartozol, tehát egy angol-bioszos az btk-hoz tartozik,mert az angol-azaz a betű- előbb van)



Arra ügyelj, hogy minimum 30 kreditet vegyél majd fel. Sokan azt fogják mondani, hogy nem kell az, meg lehet lazább féléved, de inkább előre dolgozzál, és vegyél fel olyan tárgyakat, amik nem épülnek egymásra. Általánosan jó ha 30-36 kredit mozogsz. Így ebbe még talán 2-3 kreditnyi bukás is belefér(de inkább próbálj majd tanulni).


Próbálj órákra járni, sőt ha módodban áll, akkor telefonos diktafon alkalmazással vedd fel az órákat, hidd el jól fog jönni majd, ha elakadsz valahol tanulásnál.


Tesit ha módodban áll, akkor már az első félévben vegyél fel, mert idővel egyre több dolgod lesz, és nehéz lesz még tesit is beszuszakolni(itt nagyon ügyelj a terepgyakok kiesésével, hogy meg legyen a 10 aláírás- akár pótlással is)


Keresd meg a rád vonatkozó tárgyhálót- mintatantervet, és szedd ki félévekre bontva, és nézd meg, hogy milyen tárgyak épülnek egymásra (a neptun kód alapján láthatod az előfeltételeit egy tárgynak, és ez alapján lehet tudni az előfeltételeket). Az előfeltételes tárgyakra nagyon ügyelj, mert csúszni lehet velük.


Kitartás, türelem és szorgalom, nagyjából ez fog kelleni! (:

2018. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tök jó ha mekis szak, szeretem a sajtburgert! 😉 2-es válaszoló köszönöm, ez elég velős volt 😃.Te milyen szakon vagy?
2018. aug. 6. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!