Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen turizmus-vendéglátás...

Egyetemen turizmus-vendéglátás szakon mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Mivel a többi gazdaságis szakon eléggé nyomják a matekot (kereskedelem és marketing, stb), arra lennék kíváncsi, hogy a turizmus-vendéglátáson ugyanez-e a helyzet vagy ott annyira nem fontos a matek?

2018. aug. 4. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
De ott is nyomatják.
2018. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon fontos. Néhány tárgy:

-Gazdasági matematika I-II

-Statisztika I-II

-Mikroökonómia

-Makróökonómia

-Vállalati gazdaságtan alapjai

-Vállalkozások pénzügyi alapjai


stb.

2018. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oh, pedig azt hittem, itt annyira nem vészes :/
2018. aug. 4. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
2018. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Turizmus-vendéglátás? Büfészak, ismerősöm csak bölcsészgazdászoknak hívja őket...
2018. aug. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem nem ez volt a kérdés ;)
2018. aug. 5. 09:01
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A választ azért ki lehet találni belőle. Szinte csak elmélet. Nyelvvizsga legyen.


Ne aggódj, meg lehet csinálni ;)

2018. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanannyi matek van, mint a többi gazdasági szakon. Igazából intézmény és tanárfüggő, de BCE-n például egy ideje nehezebb a tanáruk miatt a turizmusos matek, mint a GM-es.

2 félév matek van, illetve pár matekos tárgy. Mikroökonómia, Makroökonómia, Statisztika 1-2, Operációkutatás, Számvitel alapjai, Pénzügytan, Vállalati pénzügyek hirtelen ami eszembe jut. De a Mikron kívül egyikhez se kell olyan komoly matek.

2018. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A győri Széchenyi egyetemen gondolkodom egyébként, nem tudom, van-e onnan valakinek tapasztalata, esetleg hallott-e valamit, hogy milyen ez a szak ott, de ha igen, nyugodtan ossza meg velem :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. aug. 5. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Turizmus szakos vagyok a BCE-n, most kezdem majd a 2. évem, tehát tudok nyilatkozni néhány tárgyról.

Úgy gondolom, hogy a tárgyak nehézsége valamiben eltér az intézmények között, illetve sok múlik azon is, hogy te magad mennyire vagy reál beállítottságú (persze kellő szorgalommal is meg lehet csinálni), de a tárgyak nagyjából ugyanazok mindenhol, tehát matek, mikro-makro (valahol közgáz néven fut, itt külön van szedve), statisztika, pénzügy, számvitel, informatika.. Nem állítom, hogy könnyű, de nekem annyira vészes sem volt, vizsgákra sokat készültem, de meglett az eredménye. BCE-n a statisztika az egyik, ha nem a leghúzósabb szerintem, én személy szerint szerettem, de alig tudok ismerősről, aki átment volna (vagy aki átment is épp hogy kettessel). Fentebb már írták, hogy a matek itt mit takar, érdemes nekiülni és megérteni, mert rakhatnak olyan vizsgát is eléd, hogy az életed is megbánod (tapasztalat, matek 1 vizsga) :D

Nekem személyesen a mikro volt a legnehezebb, nagyon nem tudtam átlátni, viszont a makrot szerettem, ott olyanok vannak például, mint GDP, fogyasztói árindex számítás, meg sok egyéb más is.

Pénzügy BCE-n nem húzós, érdekes dolgokról van szó (mérleg, tőzsde, árfolyamok, stb), elvileg a vállalati pénzügyek egy nehezebb tárgy, de arról még nem tudok nyilatkozni, mert most jön majd, ugyanez számvitellel.

Remélem valamennyit tudtam segíteni, ha érdekel még valami, írj nyugodtan :)

2018. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!