Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jobb választás? Orvosi...

Melyik jobb választás? Orvosi (SOTE) vagy az állatorvosi?

Figyelt kérdés

10.osztályos vagyok egy jónak minősülő gimnáziumban, biológia-kémia tagozaton. Nem tudom melyik hivatás passzolna jobban hozzám, igaz ez majd a ponthatároktól is függeni fog.

Rendkívül szorgalmas, kitartó vagyok, viszont kétségeim vannak afelöl, hogy melyik egyetemet válasszam.

Vélemények?



2018. aug. 6. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Emberekkel vagy állatokkal akarsz foglalkozni? Vagy nem akkora a különbség??? :O
2018. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Állatorvosi. :)

SOTE az sz...r.

2018. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Az orvosi sokkal könnyebb, mert az emberek többnyire megmondják mi bajuk van, az állatok viszont nem. Szóval én azt ajánlom.
2018. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosiból annyi előnyöd származhat, hogy ha később neked/családodnak lesz valami baja, előnyt élvezhettek az ellátásban. Plusz az orvosin eldöntheted majd, hogy milyen orvos legyél, később is nagy lesz a választási lehetőséged. Viszont valószínűleg nap mint nap bunkó és hülye, néha közveszélyes emberekkel fogsz találkozni, állatorvosként erre kisebb az esély. Szorgalom és kitartás mindkettőhöz kell. Sok sikert!
2018. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik barátom fogorvosnak tanul és hát nem egyszerű.

Eddig minden akadályt probléma nélkül vette, állami ösztöndíjas,de az életedből elvesz legalább 5-8 évet (rezidens).

De már sokan estek ki a szakról.

Mind a 2-vel probléma nélkül megtudsz élni amelyiket előnybe részesíted.

Az állatorvos talán egyszerűbb, nem kell a sok idegesítő embert hallgatni.

Mert most még lehet azt mondod,hogy tudnád kezelni őket,de nem egyszerű, idegőrlő.

Már csak azért is mondom mert van egy ismerősöm aki ápolónak tanul és hát gány melókat is csinálnia kell (tudom te nem ápolónak akarsz tanulni de az emberek ugyanazok).

2018. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsóra reagálva, nem, nem ápolónak készülök, hanem az állatorvosin és általános orvosi szakon gondolkodom.
2018. aug. 8. 00:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok. A társaságunkban az egyik srác párja állatorvosit végzett, már praktizál is. Kérdeztem, hogy anno megjelölte-e a humán orvosit. Azt válaszolta, nem, mert nem volna ereje ahhoz, hogy azért tépje a száját például, hogy a betegnek le kellene szólnia a dohányzásról, amivel önmagának árt, míg azért, ha egy állat megharapja vagy megkarmolja, nem tud haragudni, hiszen az egy ösztön. Ugyanakkor azt is elmesélte, neki is van dolga hülye emberekkel. A gazdákat ugyanis elég nehéz kikerülni. :) Nekem személy szerint eszembe sem jutott, hogy állatorvos legyek, olyannyira emberekkel szeretnék foglalkozni. Még akkor is, ha vannak köztük, akik eléggé távol állnak a jó fej kategóriától.



Két dolgot tudok tanácsolni, ha abszolút nem tudsz dönteni. Az egyik, hogy ráérsz még választani. Az irányvonal megvan, kezdd el a bioszt és a kémiát tanulni, hogy felkészülj a két emeltre. A másik, ha még az utolsó pillanatban sem vagy biztos, melyik a te utad, az érettségi után van még lehetőség sorrendet módosítani. Szervezd meg akkorra, hogy egy-egy ismerős humán orvosnál vagy környékbeli állatorvosnál eltölthess egy napot csendes megfigyelőként. Általában díjazzák, ha érdeklődsz a szakma iránt. Talán ez segíthet.

2018. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Direkt odaírtam,hogy tudom,hogy nem ápolónak mész :/

Értelmezd már,hogy mit írtam...

2018. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az ápolók más munkát végeznek mint za orvosok, hiába vannak ugyanazon a helyen ,lejjebb vannak a ranglétrán, és köszönöm a válaszodat, viszont én nem ápolós történetre voltam kíváncsi, nem vagyok hülye tudom milyen nehéz feladatuk van.
2018. aug. 10. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!